Пільги членам сімей загиблих

14.04

На сьогодні члени сімей загиблих отримують пільги на отримання ліків, зубопротезування, квартплату, комунальні послуги в разі, якщо середньомісячний сукупний дохід сім’ї в розрахунку на одну особу не перевищує 2 240 грн (гранична сума, що дає право на податкову соціальну пільгу).Для УБД та інвалідів війни такого обмеження немає.

Законопроектом №5713 пропонується відмінити прив’язку до доходу для отримання пільг для членів сімей загиблих. На голосування також винесений альтернативний законопроект №5713-1, який містить аналогічну норму щодо членів сімей загиблих, а також учасників війни та осіб, що мають особливі заслуги перед Батьківщиною.

Основним принципом соціального забезпечення є відповідність соціальної допомоги індивідуальним потребам особи. Тому у першу чергу необхідно формувати політику переходу від системи пільг до надання послуг, адресної допомоги та системи, яка б стимулювала розвиток можливостей соціально незахищених осіб.

Законопроекти №5713, №5713-1 пропонують розширити коло осіб, які можуть отримувати пільги незалежно від їхніх реальних потреб, що не стане поштовхом до системних змін, а призведе лише до необґрунтованих видатків з державного бюджету.

posvidchennja