ПІЛЬГИ ДЛЯ ВЕТЕРАНІВ: ОНОВЛЕННЯ СИСТЕМИ МОНЕТИЗАЦІЇ ДЛЯ ВІЙСЬКОВОСЛУЖБОВЦІВ 

05.04

До нашої ветеранської організації надходили скарги щодо відсутності виплат компенсації за комунальні послуги , які нараховувалися до цього ветеранам на їхні банківські картки.

ГО «Спілка ветеранів АТО» стикнулась із проблемою відсутності монетизації для ветеранів АТО, членів їх родин, сімей загиблих (померлих) захисників та захисниць України, військовослужбовців, інвалідів – учасників АТО/ООС, та інших прирівняних до них осіб на території Харківської області.

Відповідно до цих запитів ми звертались до соціальних служб та Харківської обласної адміністрації з прохання роз’яснити на якій підставі відбувається порушення прав ветеранів і чому вони не отримають гарантоване законом пільгове нарахування.

Для з’ясування обставин припинення монетизації команда ГО «Спілка ветеранів АТО» зустрілась із Виконуючим обов’язки головного управління пенсійного фонду у Харківській області Галиною Баєвою.

В рамках зустрічі ми з’ясували, що під час воєнного стану на території адміністративно-територіальних одиниць, де управляння соціального захисту населення було ускладнене, Пенсійний фонд України взяв на себе нарахування та виплату соціальних допомог та пільг. Згідно з постановою Кабінету Міністрів України з 1 грудня 2022 року ці обов’язки перейшли на Пенсійний фонд, з метою уникнення нецільового використання державних коштів та забезпечення коректного нарахування пільги.

Однак, після перевірки виявлено, що система міграції даних була не повністю ефективною, що призвело до нарахування пільги без розмежування на опалювальний та неопалювальний періоди та без врахування усіх факторів, що впливають на нарахування. 

«У зв’язку з цим, Пенсійний фонд рекомендує громадянам звернутися з оновленим пакетом документів для коректного нарахування пільги на оплату житлово-комунальних послуг. У березні 2024 року були здійснені додаткові нарахування пільги за січень-лютий 2024 року», – наголосила Галина Баєва.