День пам’яті українсько-польським жертвам тоталітаризму

05.04

05 квітня  учасники бойових дій, а також представники міської та обласної влади поклали квіти на українсько-польському меморіалі жертвам тоталітаризму в П’ятихатках .

На урочистому заході  взяли участь учасники АТО ХОГО «Спілка ветеранів АТО» разом з консулом Генерального консульства Польщі в Харкові Яном Здановським, головою фракції “БПП” Солідарність” в обласній раді Віктором Коваленко , представниками міської та обласної влади та жителями Харкова.

000 DSCN2418000 1000 2000

Меморіал жертв тоталітаризму  відкритий 17 червня 2000 року за ініціативи президентів України та Польщі в харківському Лісопарку.
Це місце називають кладовищем польських офіцерів. Хоча поховані тут не тільки офіцери і не тільки поляки. Сюди, в шостий квартал Лісопарку, звозили тіла розстріляних НКВД ще з тридцять сьомого – «пікового» року сталінських репресій.
Далеко не всі вони були професійними військовими: серед чотирьох тисяч розстріляних НКВС поляків – сотні мирних юристів, інженерів, педагогів, письменників, журналістів. І тільки в 15-ти з 75-ти знайдених тут братських могил поховані поляки. На них стоять католицькі хрести.

“Ми віддали шану загиблим польським офіцерам і, звичайно, нашим землякам, які в часи сталінських репресів віддали свої життя, і поховані на цьому місці”- говорить Юрій Корсунов заступник голови ХОГО «Спілка ветеранів АТО».