Поліція ховається від учасників АТО. Частина 2

22.03

У понеділок, 19 березня, 15 учасників АТО завітали до Шевченківського райвідділу Поліції м. Харкова на прийом до начальника по справі побиття неповнолітньої дитини, але замість керівництва прийом вів начальник дільничих.
Керівництво ховається, так як знає про наявність суттєвих порушень.

Нагадаємо, 16 лютого 2018р. Айрапетян Р. Л. побив неповнолітню дитину учасника бойових дій, тримав її у своїй машині, погрожував застосувати ножа. Мати, учасник бойових дій, у лікарні написала заяву до поліції щодо нанесення тілесних ушкоджень її синові. Поліція намагається зам’яти справу: вона не внесла заяву до ЕРДР, відмовляючись виконувати свої зобов’язання та порушуючи Закони України.

Адвокат подав скаргу до суду, і суд задовольнив та зобов’язав Шевченківський рай відділ Поліції у м. Харкові внести дані до ЕРДР та вести досудове розслідування.

Згідно до ч1. ст 214 КПК України визначено, що слідчий, прокурор невідкладно, але не пізніше 24 годин після подання заяви, повідомлення про вчинене правопорушення або після самостійного виявлення ним будь-якого джерела обставин, що можуть свідчити про вчинення кримінального правопорушення зобов’язаний внести відповідні відомості до Єдиного реєстру досудових розслідувань та розпочати розслідування.

Адвокат подав скаргу до суду, до скарги скаржником була додана копія медичної документації, з якої вбачається що неповнолітньому спричинені тілесні ушкодження. Суд задовольнив та зобов’язав відповідних посадових осіб Шевченківського ВП ГУ Національної поліції у Харківської області вчинити заходи щодо реєстрації в Єдиному реєстрі досудових розслідувань заяви потерплої від 16.02.2018р. та розпочати досудове розслідування з дотримання вимог ст. 216 КПК України.

Окрім того, слідчий суддя вважає, що умисна не реєстрація заяви потерпілої щодо вчиненого злочину фактично має ознаки приховування злочинів, не забезпечивши прав потерпілих щодо належної реакції поліції в порядку КПК України, а не ЗУ “Про звернення громадян”, який в даному випадку не застосовується.

Адвокатський запит до Шевченківського ВП ГУ Національної поліції у Харківській області
Адвокатський запит до Шевченківського ВП ГУ Національної поліції у Харківській області
Рішення Дзержинського суду м. Харкова
Рішення Дзержинського суду м. Харкова
Рішення Дзержинського суду м. Харкова
Рішення Дзержинського суду м. Харкова