Порошенко затвердив новий порядок служби в ЗСУ

16.11

Президент України Петро Порошенко указом № 503, яким внесено зміни до “Положення про проходження громадянами України військової служби у Збройних силах України”, затвердив новий порядок служби.
Військовослужбовці строкової військової служби та військової служби за призовом, які відслужили не менше 11 місяців, можуть укладати контракт про проходження військової служби строком на 6 місяців.
У той же час зміни при підписанні першого військового контракту стосуються і військовослужбовців, які вислужили строк військової служби за призовом осіб офіцерського складу і які приймаються на військову службу за контрактом осіб офіцерського складу – на строк від 1 до 5 років залежно від згоди сторін.

Правила продовження терміну проходження військової служби такі: на 3 роки – для рядового складу; від 3 до 5 років – для сержантського і старшинського складу; від 2 до 5 років – для офіцерського складу та для кандидатів, яким присвоєно первинне офіцерське звання за результатами підготовки на військовій кафедрі; на особливий період – до завершення цього періоду (на підставі Указу президента України про оголошення рішення про повну демобілізацію).

Раніше глава Генштабу Віктор Муженко пояснив, які контракти на військову службу будуть укладати українці.