Порядок проходження військової служби в Україні збираються змінити

28.02

Народні депутати збираються підвищити граничний вік (до 30 років) прийому громадян (в тому числі військовослужбовців, що проходять військову службу за призовом по мобілізації, на особливий період) на військову службу (навчання) курсантів вищих військових навчальних закладів або військових навчальних підрозділів вищих навчальних закладів, в тому числі, що здійснюють підготовку осіб на посади сержантського і старшинського складу.

Крім того, буде передбачена можливість продовжити військову службу військовослужбовцям, визнаним військово-лікарськими комісіями за станом здоров’я непридатними до військової служби. Непридатні мобілізовані військовослужбовці зможуть піти на на військову службу за контрактом. Виняток становлять розумові, сенсорні, психологічні дефекти і інші захворювання, певні Міноборони.

Також уточнюються питання звільнення з військової служби та визначаються підстави звільнення військовослужбовців з числа іноземців та осіб без громадянства, які не пройшли випробувальний термін.

Регулюються питання забезпечення, в тому числі житлом, військовослужбовців, відряджених до державних органів, підприємства, установи, організації.

Відповідні зміни передбачені законопроектом № 6052 щодо удосконалення окремих питань проходження громадянами військової служби, який був прийнятий за основу сьогодні, 27 лютого. Законопроект прийнятий з урахуванням правки, озвученої під стенограму.