Працевлаштування учасників АТО – один з основних пріоритетів

07.06

Представники ГО «Спілка ветеранів АТО» відвідали Харківський міський центр зайнятості з метою встановити як вирішується питання щодо працевлаштування учасників АТО,яке вкрай важливе для ветеранів війни на сході. Адже, як свідчить статистика, близько двох третин учасників АТО після повернення додому не повертаються до своєї колишньої роботи – і до нас дуже часто звертаються демобілізовані бійці з проханням допомогти у цій сфері. Тому, почесний голова ГО «Спілка ветеранів АТО» Олександр Сергієв зустрівся з заступником начальника Харківського міського центру зайнятості Захуцькою Оленою Володимирівною де були обговорені гострі питання демобілізованих та звільнених у запас учасників АТО.

На період з 10 квітня 2015 р. по 01 червня 2018р. 117 демобілізованих військовослужбовця, учасника АТО отримали послуги спеціаліста з працевлаштування Харківського міського центру зайнятості. Всі вони отримали повний спектр соціальних послуг: скористались послугами спеціаліста з профорієнтації, приймали участь у профінформаційних та профорієнтаційних заходах центру зайнятості, проінформовані про можливість отримання ОВДБ для організації підприємницької діяльності, проходження професійного навчання за умови стажування на робочому місці, підготовки, перепідготовки та підвищення кваліфікації на базі ЦПТО, а також можливості участі в оплачуваних громадських роботах та роботах тимчасового характеру.

На виконання Указу Президента України від 18.03.2015 № 150/2015 «Про додаткові заходи щодо соціального захисту учасників антитерористичної операції», що набрав чинності 21.03.2015 року,  наказу Харківського обласного центру зайнятості від 19.05.2015р. № 191 «Про підвищення ефективності роботи з демобілізованими військовослужбовцями, які повернулись із зони антитерористичної операції» проходить понідбір роботи та пропозиція роботи за суміжними професіями здійснюється під час прийому та у телефонному режимі.

На цей час працевлаштовані  67 чол., у т.ч.: 4 – шляхом надання ОВДБ для організації підприємницької діяльності, 1 – самостійне працевлаштування (реєстрація ФОП), 16 – військова служба за контрактом. 1 чол. – припинено реєстрацію ( досягнення особою встановленого статтею 26 ЗУ ПЗДПС пенсійного віку), 1 чол. – припинено реєстрацію (невідвідування протягом 14 робочих днів після проходження професійного навчання за направленням ТО), 2 чол.  – припинено реєстрацію (невідвідування без поважних причин ТО протягом 30 робочих днів), 1- припинено реєстрацію (невідвідування протягом 14 робочих днів ТО після припинення робіт тимчасового характеру), 2 чол. – припинено реєстрацію згідно поданої заяви. 6 чол. надали згоду на індивідуальний супровід після працевлаштування. Проходили професійне навчання на базі ЦПТО та шляхом стажування на замовлення роботодавців 44 чол.  Приймали участь  у роботах тимчасового характеру 31 чол. Фактично перебувають на обліку як безробітні 39 чол.

Але це все статистика, а ми на власні очі побачили, що з боку керівництва та співробітників Харківського міського центру зайнятості є повне порозуміння та сприяння намаганням бійцям, що вернулися з фронту, у поверненні до мирного життя.

 FB_IMG_1528348695922 FB_IMG_1528348702181