Представники ГО “Спілка ветеранів АТО” на Харківщині вшанували пам’ять загиблих учасників ліквідації аварії на ЧАЕС

14.12

14 грудня педставники ГО “Спілка ветеранів АТО” разом з керівництвом області та міста, чорнобильцями та представниками громадськості поклали квіти до пам’ятного знаку жертвам Чорнобильської катастрофи в Молодіжному парку.

У День вшанування учасників ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС пам’ять загиблих чорнобильців вшанували хвилиною мовчання.

Голова ХОДА Юлія Світлична підкреслила, що в Харківській області приділяється велика увага співпраці з громадськими організаціями, що об’єднують ліквідаторів аварії на ЧАЕС.

«Ми підключили 17 громадських організацій для розробки обласної програми допомоги тим, хто постраждав від наслідків аварії. Програма включає в себе питання медичного обслуговування та санаторно-курортного лікування, а також передбачає виплату одноразової допомоги ліквідаторам аварії на Чорнобильській атомній електростанції. Ми робимо все для того, щоб приділяти увагу цій категорії людей, особлива увага – лікуванню та стану здоров’я чорнобильців. Фінансування на реалізацію цієї програми прописано окремим рядком в обласному бюджеті», – повідомила керівник області.

Довідка. 14 грудня 1986 р. був прийнятий в експлуатацію об’єкт «Укриття», який було зведено над 4-м блоком ЧАЕС. Роботи з ліквідації наслідків однієї з найбільших у світі техногенних катастроф тривали близько 260 днів, у них були задіяні 90 тисяч осіб. День вшанування учасників ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС був заснований у 2006 році та відзначається щорічно 14 грудня. 2016-й рік, 30-й після аварії на ЧАЕС, був оголошений Президентом України Петром Порошенком Роком пам’яті жертв Чорнобильської катастрофи.