Представники ГО” Спілка ветеранів АТО” разом із представниками громадських організацій учасників АТО зустрілися з міським головою Геннадієм Кернесом

28.12

28 грудня 2016 року, представники ГО” Спілка ветеранів АТО” разом із представниками громадських організацій учасників АТО зустрілися з міським головою Геннадієм Кернесом.

f1a8729231c7708a5889edccb5bba680-1

Головною темою зустрічі стала ситуація з виділенням землі для військових. За даними “Спілки ветеранів АТО”, в Харкові зареєстровано близько 7 тис. Учасників бойових дій на сході країни. Законодавство України гарантує кожному з них 0,1 га під індивідуальне будівництво та 0,01 га під гараж.

«Ми розуміємо, що на всіх придатною землі в Харкові не вистачить, тому пропонуємо кілька варіантів вирішення питання – будівництво кооперативних багатоповерхівок, виділення ділянок на кордоні міста, грошова компенсація за відмову від землі», – сказав в ході зустрічі представник ГО”Спілки ветеранів АТО” Анатолій Козловський .

За словами бійця добровольчого батальйону «Донбас» Олексія Антипова, у Львові, де ветерани зробили кілька самозахоплень і зірвали сесію міськради, місцева влада вирішила компенсувати їм 100 тис. Грн в розстрочку.

За словами Геннадія Кернеса, місто готове підтримати будівництво багатоквартирних будинків для ветеранів. «Ми знайдемо потрібні ділянки, і таким чином ваше право на землю і житло будуть реалізовані. Що стосується недавно приєднаних до міста територій, таких як Кулиничі, там давно живуть люди, ведуть господарство і городи, у них не можна відібрати. Ми також розуміємо, що будуватися будуть одиниці, в основному, мова йде про продаж », – зазначив Геннадій Кернес.

3d9edb61ba373579d940d5bfadc95b1a

Представник цивільного корпусу «Азов», радник голови ХОДА Олег Ширяєв зазначив, що міськрада надає вигідні умови для пільгового кредитування учасникам АТО (наприклад, сімейні учасники АТО можуть взяти безвідсотковий кредит на 15 років з первинним внеском 5%). «По суті – це краще будь-якої компенсації. Якщо людина може платити – це вигідніше, ніж знімати квартиру », – додав Олег Ширяєв.

«Ви прийшли з кількома запитаннями – виділення земельних ділянок, матеріальна допомога, будівництво стели на 18-му кладовищі, де поховані 22 військових. Стела буде, що стосується матеріальної допомоги – вона покладена всім, хто її потребує, пишіть заяви, є варіанти вирішення і в частині першого внеску за квартиру. Пропозиції по виділенню землі будуть розглянуті на сесії міської ради. Ми готові допомагати вам на прийомах, на таких зустрічах, які націлені на результат. Ставте завдання, а ми їх вирішимо », – підкреслив Геннадій Кернес.

72a29c752a7b817e460a045626803d1a cbbf28a89c0603549df4dc33061a8cb6

https://youtu.be/NQQUdeO_rCk

Нагадаємо, 21 грудня 2016 року учасники АТО провели пікет Харківської міськради з вимогою виділення землі для учасників АТО у Харкові та Звернулися до Харківського міського голови Кернеса Г.А. з листом щодо виділення воїнам-захісникам України земельних ділянок під забудову в межах Харкова.