Презентація проекту «Реінтеграція ветеранів: Слобожанщина».

08.12

Сьогодні представники ГО «Спілка ветеранів АТО» та члени команди презентували у Харків Медіа-Хаб проект «Реінтеграція ветеранів: «Слобожанщина».

Широкомасштабна війна та її наслідки вже ставлять перед українським суспільством надважливе завдання – забезпечити повноцінну соціальну реінтеграцію ветеранів. Проєкт «Реінтеграція ветеранів: Слобожанщина» має вирішити цю нагальну проблему, надаючи підтримку ветеранам у багатох сферах: це і психологічна, юридична допомога ветеранам та їх родинам, родинам загиблих захисників України, консультації у сфері соціального захисту, медичної допомоги та лікування, фізичної та спортивної реабілітації. Також наші зусилля скеровані на допомогу у працевлаштуванні ветеранів та розвитку ветеранського бізнесу.

«Найбільшою проблемою є відсутність діючою державної системи супроводу й допомоги воїнам за їх поверненням додому. Ветеран залишив армію – і виявляється, що про нього всі забули. В цих умовах ГО “Спілка ветеранів АТО” за допомогою Фонду “Партнерство за сильну Україну”, західних партнерів, розпочинає проект “Реінтеграція ветеранів: Слобожанщина”.
Він розрахований на півроку та передбачає допомогу ветеранам та їх родинам,родинам загиблих захисників України в Харкові та Харківській області», – каже Голова ради ГО «Спілка ветеранів АТО» Сергій Бабаєв.

«У фокусі ініціативи – не лише ветерани, а й їхні родини. Допомога членам сімей, які часто залишаються на межі уваги, є важливою складовою проєкту. Також, велика увага приділяється сім’ям загиблих захисників, підкреслюючи важливість пам’яті та підтримки»,-зазначила психолог та представник проекту з психологічної допомоги Олена Гузьман.

Ініціатива, яка започаткована у Харкові та Харківській області, має на меті стати прикладом розв’язання проблем соціальної реінтеграції ветеранів для всієї країни спільними зусиллями громадських організацій, органів влади та місцевого самоврядування.

«Коли ми повернулися з фронту, то очікували, що хтось проявить до нас інтерес, спитає чи є в нас якісь проблеми – психологічні, фізичні, фінансові, чи можливо потрібна допомога в будь-якій сфері. Але станом на зараз держава не має інформації про тих людей, які повертаються з фронту. Це, звичайно, неправильно. Будь-яка людина, яка повернулася з фронту – це вже поранена війною людина і те, що її залишають на самоті є велика помилка. Тому одна з головних цілей нашого проекту – не залишати ветеранів на одинці зі своїми проблемами», – коментує начальник штабу ГО “Спілка ветеранів АТО” Влад Якименко.

Громадська організація “Спілка ветеранів АТО” вважає одним із основних напрямків своєї діяльності саме захист прав ветеранів.

«Робота по допомозі ветеранам та членів їх родин нами разом зі «Спілкою ветеранів АТО» розпочалась набагато раніше. Ми вже встигли пропрацювати певний ряд проблем, таких як: проходження військової служби, проблеми з отриманням належного лікування, звільнення з військової служби, робота з членами сім’ї ветеранів та членам родин військовополонених або загиблих», – вказує очільник адвокатського бюро «Гур’єв і партнери», адвокат Андрій Гур’єв.

Це партнерство громадського суспільства, держави та ветеранів має визначити нові стандарти підтримки комбатантів та розбудови майбутньої України, де ніхто із її захисників не залишиться на самоті зі своїми проблемами.