Презентація книги «Жити всупереч: Проблеми цивільного населення під час війни на Донбасі»

01.10

Сьогодні, у приміщенні Харківського медіа-центрі відбулася презентації збірки звітів шести правозахисних організацій «Жити всупереч: Проблеми цивільного населення під час війни на Донбасі».

яфй

У презентації брали участь Катерина Котлярова, дослідниця Східноукраїнського центру громадських ініціатив, у минулому — учасниця АТО, а також редактор звіту — Сімон Шлеґель, проектний менеджер та дослідник у проекті Громадської служби миру Уповноваження громадського суспільства для трансформації культури пам’яті — ненасильницькі шляхи вирішення жорстокого минулого Донбасу, спільного проекту німецької громадської організації Kurve Wustrow та Східноукраїнського центру громадських ініціатив (Київ).

швы пав

На презентації звіту були присутні  представники ХОГО “Спілка ветеранів АТО”, представники ХОГО “Дружини ветеранів АТО”, волонтери та гості міста.

завц

звкао

 

Команда документаторів коаліції “Справедливість заради миру на Донбасі” впродовж трьох років збирала інформацію про порушення прав людини, вчинені під час війни з окупантами – тортури, незаконне обмеження волі, інші злочини.

У книзі описана ціла низка трагедій. Одних людей незаконно утримували у непридатних для цього місцях. Інші, крім цього, страждали від нелюдського поводження, насильства і тортур.

Усі герої цих реальних історій стали пораненими, бранцями чи безхатченками несподівано, під час буденних справ. Задокументовані випадки репрезентують найбільшу та найвразливішу групу постраждалих, яка утворилася внаслідок війни, – цивільних.

Автори кожного з досліджень, представлених у збірці, розповідають історії, що сховані за статистикою. Не тому, що статистика зайва як така. А тому, що вона не показує, як насильство перевертає життя людей з ніг на голову.

жошга ждр

Складно оцінити важливість видання подібних книг і ступінь їх впливу на людей. Ми всебічно підтримуємо починання такого роду і можемо говорити про це досить кваліфіковано оскільки ГО “Спілка ветеранів АТО” веде роботи аналогічної спрямованості з самого моменту заснування організації. Чим більше буде подібних робіт і ширше вони будуть висвітлюватися тим краще буде ефект для побудови громадянського суспільства.

В якості дружнього жесту від “Спілка ветеранів АТО”  Сімону Шлеґель  було передано збірку віршів  “Мрії про Україну”.

зву щый