Президент підписав закон про удосконалення порядку проходження військової служби

04.01

Зокрема, він передбачає контрактникам за бажанням продовжити військову службу за контрактом чи звільнитися

Президент Петро Порошенко підписав Закон “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо удосконалення порядку проходження військової служби”. Про це інформує прес-служба глави держави.

Як зазначається, закон дає можливість військовослужбовцям, які несуть службу за різними видами контрактів в особливий період, за бажанням продовжити військову службу за новим контрактом або звільнитися з військової служби.

“Це дає вам можливість завершити контракт з тими, хто вирішив повернутися додому, але разом з тим – ні на йоту не знизити боєздатність і боєготовність частин і підрозділів, в першу чергу тих, які знаходяться у зоні проведення АТО, бойових операцій із захисту нашої держави”, – наголосив Порошенко.

“Тим громадянам України, які уклали фактично безстроковий контракт під час особливого періоду, ми даємо можливість відновити справедливість і дати можливість командирам забезпечити їх звільнення”, – додав Президент.

Водночас, глава держави зауважив, що заміна особового складу здійснюватиметься поетапно.

Так, закон передбачає, що право на звільнення з військової служби набувають військовослужбовці, які проходять службу за контрактом, дію якого було продовжено понад встановлені строки на період до оголошення демобілізації та які вислужили не менше 18 місяців з дати його продовження.

Також звільнитися мають право військові, що уклали контракт на строк до закінчення особливого періоду або до оголошення рішення про демобілізацію та вислужили не менше 24 місяців військової служби за контрактом.

За даними глави держави, укладання контрактів йде відповідно графіку. “Ми стрімко наближаємося до 70 тисяч і це свідчить про дуже високий рівень і патріотизму, і готовності зі зброєю в руках захищати Україну”, – сказав Петро Порошенко. “Ми дійсно можемо стверджувати, що за 2,5 роки ми побудували нову українську армію”, – підкреслив він.