Президент відзначив державними нагородами героїв АТО

22.07

Петро Порошенко зазначив високими державними нагородами військовослужбовців, які проявили особисту мужність і високий професіоналізм при захисті державного суверенітету та територіальної цілісності України під час проведення антитерористичної операції.

Орденом Богдана Хмельницького III ступеня нагородили старшого лейтенанта Юрія Назарука, який з березня 2015 року бере участь в проведенні антитерористичної операції на території Донецької та Луганської областей. У червні 2016 року особовий склад розвідувальної групи під командуванням Юрія Назарука виконував завдання по затриманню диверсійно-розвідувальних груп Терористів в районі села водяне. В ході проведення операції 3 терориста було вбито і 8 взяті в полон зі зразками озброєння та особистими документами.

Серед нагороджених орденом «За мужність» III ступеня – Іван Тутейко солдат – кулеметник 59 механізованої бригади окремої оперативного командування «Південь» сухопутних військ Збройних Сил України. З травня 2016 року бере участь в антитерористичній операції на території Луганської та Донецької областей. 22 червня 2016 року, виконуючи бойове завдання з групою розвідки, виявили диверсійно-розвідувальну групу противника, яка зайшла на наші позиції. В результаті запеклого бою ДРГ змушена була відступити. Іван Тутейко спільно з іншими військовослужбовцями підрозділу вели переслідування ворога, в результаті чого був захоплений укріпрайон противника, 7 знищені терористів, захоплено зброю, боєприпаси, засоби зв’язку і спорядження. В ході проведення операції солдат Тутейко організував прикриття поранених і тих, хто надавав першу медичну допомогу, а також виніс з поля бою зброю, боєкомплекту, розвантаження і бронежилети поранених.

Орденом «За мужність» III ступеня нагороджено десантник, солдат Анатолій Маркус, який з 11 листопада 2014 року по 11 вересня 2015 року Участь у приймав антитерористичної операції на Сході України. У грудні 2014 року Самостійно зголосився бути механіком-Водієм броньованого багатоцільового легкого (тягача транспортера) для виконання бойового завдання. У період з 6 по 20 грудня 2014 року виконував перевезення особового складу, боєприпасів до нового терміналу Донецького аеропорту і евакуацію поранених бійців у села Тоненьке, Водяне та селище Піски Донецького району Донецької області. Протягом цього часу зробив 13 виїздів до нового терміналу Донецького аеропорту. Завдяки цьому були евакуйовані близько 50 бійців, які захищали новий термінал.

Орденом «За мужність» III ступеня також нагороджений прапорщик Юрій Карпов 55 окремої артилерійської бригади оперативного командування «Схід». 19 березня 2016 року в районі міста Авдіївка, керуючи взводом, під шквальним мінометним і стрілецькою вогнем переважаючих сил противника Юрій Карпов був поранений, але поле бою не покинув. Прапорщик продовжував командувати особовим складом, кулеметним вогнем забезпечив заняття взводом нових позицій і припинення наступальних дій з боку незаконних військових формувань. Отримав сліпі осколкові поранення лівого передпліччя та правої стопи.