ПРОГРАМА ПІДТРИМКИ ДЛЯ ВЕТЕРАНІВ : ДОБРЕ , АЛЕ ВКРАЙ НЕДОСТАТНЬО

23.12

В рамках реалізації проєкту “Реінтеграція ветеранів: Слобожанщина”, ГО “Спілка ветеранів АТО” бере дієву участь у розробці та реалізації програми допомоги та підтримки ветеранів та членів їх родин у Харківській області.

Так, сьогодні, 23 грудня 2023 року, на засіданні Харківської обласної ради розглядалось питання затвердження комплексної Програми підтримки захисників і захисниць України та їх сімей на наступні 2024 – 2028 роки.

Нагадаємо, що 18 грудня 2023 року, під час попереднього розгляду проєкту цієї програми, Голова комісії з питань соціальної політики Харківської обласної ради Ольга Лехан виступила з пропозицією підтримати звернення ветеранів та депутатському корпусу опрацювати питання збільшення фінансування цієї програми.


Представники ГО “Спілка ветеранів АТО”, на засіданні постійної комісії з питань соціальної політики Харківської обласної ради, під час обговорення проекту Програму підтримки захисників і захисниць України та їх сімей на наступні 2024 – 2028 роки наголосили на вкрай недостатньому фінансуванні цієї програми. Так, з урахуванням кількості всіх ветеранів в Харківській області, витрати на одного захисника/захисниці України за даною програмою складає лише 2 700 гривень на рік.

На жаль, депутати Харківської обласної ради не почули ветеранів – і в цілому прийнявши Програму підтримки ветеранів, не прийняли рішення про збільшення коштів на її фінансування.


“Без сумніву, затвердження програми – це вагомий крок у розвитку підтримки ветеранів на Слобожанщині. Проте, важливо пам’ятати, що чути ветеранів і їх потреби – це ключовий аспект будь-якої програми підтримки. Ми хотіли б, щоби ця Програма не обмежувалася цим реально вкрай недостатнім фінансуванням – 2 700 гривень на рік. Так, наприклад, аналогічна програма підтримки ветеранів, прийнята тиждень тому Львівською міською радою, містить фінансування в перерахунку на кожного ветерана, що більше ніж у 10 разів. Тобто є над чим працювати депутатам, не обмежуючись стандартними відповідями: “грошей немає”, – коментує Голова Ради ГО “Спілка ветеранів АТО” Сергій Бабаєв.