Приватизація житла в гуртожитках

06.04

Верховна Рада прийняла закон “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо забезпечення реалізації житлових прав мешканців гуртожитків” з урахуванням пропозицій президента Петра Порошенка.

За ухвалення відповідного законопроекту №1076 у другому читанні з урахуванням зауважень президента проголосували 256 народних депутатів.
Законом уточнено сферу застосування і вдосконалені окремі положення передачі гуртожитків у власність територіальних громад і забезпечена реалізація житлових прав законними мешканцями гуртожитків.
Згідно з документом, житлові приміщення в гуртожитках можуть бути приватизовані мешканцями після передачі гуртожитків у власність територіальних громад.
При цьому мешканці, які претендують на приватизацію таких приміщень, а також члени їх сімей, не повинні мати іншого житла, ще не використали право на безкоштовну приватизацію державного житлового фонду та фактично проживають у гуртожитку протягом тривалого часу (не менше 5 років і не менш 1 року для учасників АТО) на передбачених законодавством підставах.
Зокрема, за умови, що мешканець гуртожитку або його сім’я були вселені в гуртожиток на підставі спеціального ордера і проживали в гуртожитку за договором найму житлового приміщення.

Закон також не поширюється на громадян, які проживають в гуртожитках, призначених для тимчасового проживання у зв’язку з навчанням, підвищенням кваліфікації або роботою (службою) за контрактом, які проживають в гуртожитку, але не перебували в трудових відносинах з підприємством, яке надало їм право проживати в гуртожитку, а також які проживають в гуртожитку без правових підстав.

Зокрема, глава держави вказував, що прийнятим раніше документом обмежуються права громадян, які на законних підставах проживають у гуртожитках, на приватизацію житлових приміщень у гуртожитках у залежності від наявності трудових (службових) відносин з підприємством (організацією), яке надало їм право проживати в гуртожитку, або офіційної реєстрації місця проживання в гуртожитку.