Психологічна допомога ветеранам та членам їх родин

help icon Послуга доступна Онлайн, по Всій Україні
онлайн - реєстрація
image not found

Ветерани, які повертаються до цивільного життя, можуть мати різні психологічні проблеми, пов’язані з їхнім бойовим досвідом та адаптацією до нових умов. Деякі з них можуть бути:

Посттравматичний стресовий розлад (ПТСР) - це психічне захворювання, яке виникає після переживання або свідчення жахливих подій, таких як війна, насильство, катастрофи тощо. Симптоми ПТСР можуть включати нав’язливі спогади, кошмари, уникнення ситуацій, які нагадують про травму, постійну напругу, роздратованість, вину, депресію, тривогу, порушення сну, концентрації та пам’яті.

  • Депресія - це психічний стан, який характеризується постійними почуттями суму, відчаю, безнадії, втрати інтересу до життя, низької самооцінки, вини, самозвинувачення, апатії, зниженням енергії, тощо.
  • Зловживання алкоголем або наркотиками - це шкідлива залежність від речовин, які впливають на психіку та фізичне здоров’я. Ветерани можуть вживати алкоголь або наркотики, щоб заглушити свої негативні емоції, зменшити стрес, забути про травму, втікти від проблем, почуватися краще, адаптуватися до цивільного життя або встановити контакт з іншими людьми. Однак, зловживання алкоголем або наркотиками може призвести до розвитку залежності, погіршення психічного та фізичного стану, порушення відносин з родиною та друзями, проблем зі здоров’ям, роботою, законом тощо.
  • Порушення адаптації - це психічна реакція на стресову ситуацію, яка перевищує здатність особистості адаптуватися до неї. Ветерани можуть відчувати труднощі з адаптацією до цивільного життя через зміну соціальних ролей, цінностей, норм, очікувань, середовища, обов’язків, відповідальності тощо. Симптоми порушення адаптації можуть включати тривогу, депресію, роздратованість, агресію, конфлікти, відчуження, незадоволення, невпевненість, низьку продуктивність, порушення сну, апетиту, соматичні скарги тощо.

Це лише деякі з психологічних проблем, з якими можуть стикатися ветерани після повернення до цивільного життя. Якщо ви або хтось з ваших близьких відчуваєте такі проблеми, не соромтеся шукати допомоги від професійних психологів, психотерапевтів, лікарів, соціальних працівників, громадських організацій, ветеранських спільнот, родини та друзів. Ви не одні, і ви можете подолати свої труднощі та насолоджуватися життям.

Українська громадськість, на жаль, у більшості своїй і зараз критично відноситься до необхідності психологічної допомоги та ментального розвантаження.

Між тим, сучасний світ вже сприйняв та активно використовує нові норми: так само, як для здорового тіла потрібні регулярні фізичні вправи та консультації тренера, так і для позитивного психологічного стану – необхідні певні тренування й менторська допомога.

У випадках критичних станів – фахівці у сфері психічного здоров’я потрібні ще більше.

В рамках проекту «Реінтеграція ветеранів. Слобожанщина» ветерани російсько-української війни та члени їх родин, члени родин загиблих захисників України з Харкова та Харківської області мають можливість отримати безкоштовну та кваліфіковану психологічну допомогу (онлайн та оффлайн).

Ми пропонуємо Вам надання психологічних консультацій та допомоги за такими напрямками:

  • Індивідуальна психологічна реабілітація ветеранів;
  • Консультації психологів для членів родин ветеранів;
  • Групові заняття психологів з ветеранами та їх родинами, родинами загиблих захисників.
У випадку виникнення питань, будь ласка, зверніться зателефоном: 066-734-72-07.
humans

Консультації надаються досвідченими правозахисниками та юристами-ветеранами на постійній основі за умовами попередньої реєстрації:

Онлайн-консультації

Щочетверга кожного тижня з 10.00 до 16.00

Прийом юриста офлайн

Щовівторка кожного тижня з 10.00 до 16.00