Реабілітація ветеранів – завдання N1 для українського суспільства

08.08

Вже не є секретом, що величезна кількість травмованих, поранених та скалічених ветеранів буде величезною проблемою для пост-воєнної України.

За попередніми прознозами від Міністерства у справах ветеранів кількість ветеранів, що будуть потребувати системної реабілітації, буде становити 54% від загальної кількості (орієнтовно 1-1,5 млн. ветеранів).

Це велечезне навантаження на і без того недосконалу і перевантажену вже зараз систему закладів, які можуть надавати такі послуги.

Сьогодні відбулася зустріч представників ГС “Консорціум ветеранських організацій сходу” та ГО “Спілка ветеранів АТО”, ГО “Спілка інвалідів-ветеранів АТО “Непереможні”, ГС “Національне об’єднання ветеранів війни”, на якій обговорили проблеми, котрі пов’язані із необхідністю створення на Слобожанщині сучасного реабілітаційного центру для ветеранів.

Для громади ветеранів, як наочно вже зараз – одним із пріоритетних напрямків діяльності має бути спільна розробка короткострокових та довгострокових програм реабілітації та як результат – створення відповідного центру реабілітації. Це кропітка та довготривала робота, до якої буде залучено експертне середовище, в тому числі університетська спільнота та ветеранські партнерські організаціі США, які вже мають досвід впровадження таких програм.