Реалізація програми житла 60/40% учасникам АТО

25.11

У першу чергу, мова йде про фінансування Програми надання підтримки учасникам антитерористичної операції для будівництва та придбання житла в Харківській області на 2016 – 2018 роки.

«Суть програми така: 40% вартості житла, що купується, компенсується з обласного бюджету, 60% платить учасник АТО. Її дія розрахована на 3 роки. Цього року заплановано фінансування близько 6,5 млн грн, а в 2017-2018 роках – ще по 13 млн. Голова Харківської обласної державної адміністрації Юлія Світлична наполягає, щоб облрада прийняла фінансування програм підтримки воїнів АТО на сесії вже в грудні», – повідомив заступник голови ХОДА Євгеній Шахненко.

Заступник керівника області повідомив, що Департаментом містобудування та архітектури ХОДА, Молодіжним житловим фондом та Спілкою ветеранів АТО вже затверджено склад комісії з відбору об’єктів житла. Він запевнив, що співпрацювати в цьому напрямку будуть тільки з надійними забудовниками, які пропонують оптимальну ціну та якість.

У ХОДА планують виділити на реалізацію програми 6,5 мільйонів гривень вже 8 грудня на сесії. Влада має намір оплатити деякі вибрані квартири в тому ж місяці. Але заселитися новосели зможуть тільки в січні, коли будуть підписані всі папери. Шахненко зазначив, що квартири вибираються тільки у надійних забудовників по співвідношенню ціна-якість, а в наступному році в програму може бути доданий і вторинний ринок житла. Також є ініціатива залучити до участі в програмі міські, сільські та селищні бюджети

Головний спеціаліст Державної служби України в Харківській області у справах ветеранів і учасників АТО Юрій Корсунов зазначив, що в першу чергу програмою зможуть скористатися соціально незахищені воїни та члени їх сімей .

«За сприяння ХОДА ми розробили такий механізм: першими зможуть отримати житло за програмою учасники АТО, які мають статус переселенця, ті, хто стоїть на квартирному обліку, а також ветерани, які мають поранення і державні нагороди. На сьогодні близько 150 учасників АТО виявили бажання скористатися цією програмою, 19 з них мають статус переселенців», – сказав Юрій Корсунов.

На данний час у списку ХОДА 25 квартир, в майбутньому планується допомагати учасникам АТО в порядку черги, щоб кожен міг отримати приватне житло.