РЕІНТЕГРАЦІЯ ВЕТЕРАНІВ: БАЛАКЛІЯ

29.02

Спільно з представниками Балаклійської громади сьогодні,29 лютого 2024 року,команді ГО «Спілка ветеранів АТО» вдалося обговорити основні напрямки допомоги ветеранам.

«З кожним днем повертається все більше ветеранів.Ми маємо розуміти,що кожен з них має адаптуватись у суспільстві і нам потрібно активно сприяти цьому процесу.Наразі ми працюємо зі зверненнями ветеранів стосовно оскаржень рішень ВЛК,МСЕК.Для цього у нас працює команда юристів.Так само,якщо ветерану потрібна психологічна допомога,ми маємо психологів,які надають безкоштовні консультації.Особисто я займаюсь питанням оформлення пільг,тому у випадку необхідності такої допомоги,я зможу проконсультувати», – розповів Голова ГО «Спілка інвалідів-учасників АТО «Непереможні» Руслан Агібалов.

В рамках заходу вдалося обговорити можливість проходження безкоштовної фізичної реабілітації ветеранам після поранень та ампутацій.

Також доповіли про онлайн-семінари «Держана політика щодо підтримки ветеранів в Україні та за кордоном» та «Основи підприємництва для ветеранів»,які спрямовані на створення більш ветерансько-орієнтованого суспільства та можливості дізнатися всі головні аспекти відкриття власного бізнесу ветерану відповідно.

Начальник Балаклійського управління Ізюмської філії Харківського обласного центру зайнятості Дмитро Аршинніков інформував про можливості активних програми Державної служби зайнятості. 

А саме про умови отримання грантів на створення або розвиток власного бізнесу учасникам бойових дій, особам з інвалідністю внаслідок війни та членам їх сімей від 250 000 грн до 1000 000 грн, про можливість професійного навчання учасників бойових дій та осіб з інвалідністю внаслідок війни за 95 професіями 365 освітніх програм. 

Про ваучер на безоплатне навчання за затвердженим переліком професій та спеціальностей, поточна максимальна вартість ваучеру складає 30 280 грн. Оплачує ваучер Фонд державного соціального страхування на випадок безробіття.

А також про можливість отримання компенсації за облаштування робочих місць осіб з інвалідністю до 67 тис. грн для осіб з інвалідністю II групи та до 100,5 тис. грн для осіб з інвалідністю I групи.

«Хотів би висловити,в першу чергу,  вдячність за вашу ініціативу та плідну зустріч. Ми покладаємо великі сподівання на співпрацю з вашою організацією щодо реінтеграції ветеранів. Важливо зрозуміти, що кожен ветеран потребує підтримки у всіх сферах життя, і ваше завдання стало ключовим у цьому процесі. Особливо цінні ініціативи щодо розгляду питань оскаржень та надання юридичної, психологічної допомоги.Дякуємо за ваш проєкт і залучення громади до спільної роботи»,-зазначив начальник Балаклійської міської військової адміністрації Віталій Карабанов.

Навзаєм дякуємо громаді за проявлений інтерес до проєкту і бажання співпрацювати! Важливо підкреслити, що співпраця між ГО “Спілка ветеранів АТО” та представниками Балаклійської громади визначається великою увагою до потреб ветеранів та широким спектром ініціатив для їхньої реінтеграції.