Робоча група із земельних питань Ради Ветеранів при Міністерстві ветеранів України

28.09

Сьогодні, 28.09.19 р. відбулася зустріч робочої групи із земельних питань Ради Ветеранів при Міністерстві ветеранів України з головою комітету ВР з питань аграрної та земельної політики Сольським М.Т.
Під час зустрічі були обговорені найбільш гострі для учасників війни на Сході питання у площині земельної реформи, проведення якої найближчим часом пропонується урядом держави та ВР України.
Мова йде про гарантоване забезпечення земельними ділянками ОСГ учасників АТО/ООС в межах програми безоплатної приватизації в умовах реформування державної політики в сфері обігу землі сільськогосподарського призначення – те, що зараз непокоїть десятки тисяч воїнів-захисників України, які і досі не мали можливості скористатися цім, гарантованим законом “Про статус ветеранів та гарантії їх соціального захисту” та Земельним Кодексом України, правом.
Також предметом обговорення була можливість створення програм державної допомоги для створення та ефективного функціювання дрібних сільськогосподарських ветеранських підприємств – у вигляді як передбачених законами відповідних пільг у оподаткуванні, так і наданням безвідсоткових кредитів (чи з належною частковою компенсацією).
На протязі найближчого часу робочою групою з земельних питань Ради Ветеранів буде зібрана детальна інформація про стан забезпечення земельними ділянками учасників АТО/ООС у областях, у свою чергу відповідні державні служби повинні будуть надати інформацію про перспективи надання землі для них із земель запасу, земель державних установ та земель постійного користування.
Наприкінці представники обєднань учасників АТО/ООС наголосили на недопустимість надання в рамках земельної реформи можливості придбання земель сільськогосподарського призначення нашої держави іноземцями – бенефіціарами юридичних осіб, резидентів України.

IMG_20190928_211840_142 IMG_20190928_211843_107