РОБОТА НАД ЗАКОНОМ ПРО ВІЙСЬКОВЕ КАПЕЛАНСТВО МОЖЕ РОЗПОЧАТИСЬ У ЖОВТНІ

22.09

Перші засідання робочої групи при Комітеті з питань духовності Верховної Ради з питань впровадження військового капеланства можуть розпочатись вже у жовтні. Про це сьогодні у рамках прес-конференції «Про нормативно-правове забезпечення капеланської діяльності у військовій, пенітенціарній та медичній сферах» розповів народний депутат Віктор Єленський.

«Раніше справа впровадження військового капеланства зустрілась з саботажем з боку Міноборони, — поділився чиновник. — Йдеться про те, що 2 липня 2014 року Кабмін видав чітке розпорядження. Зараз кандидати у капелани мали б проходити перевірку та процес зарахування на службу як працівники ЗСУ та інших підрозділів, а після цього вони б проходили спецпідготовку, медкомісію та скеровувались у війська. Повністю цього не було зроблено, хоча вже минуло більше двох років».

Поки наказ умовно висить у повітрі, ініціативна група експертів та політиків готові приступити до опрацювання наявних законопроектів. Їх вже назбиралось чимало у Комітеті, однак їхню якість вважають не дуже високою. За словами Єленського, робоча група розпочне свою роботу у жовтні і буде проходити кілька етапів: зібрання учасників групи, які проведуть ревізію законопроектів; отримання пропозицій щодо філософії основного закону; прослуховування аналізу міжнародних моделей капеланства.

Проблемним полем досі лишається відсутність єдиної концепції чи моделі військового капеланства, оскільки представники різних релігійних організацій чи відомство мають різні бачення єдиної служби. При цьому в робочу групу будуть входити не лише представники фракцій та депутатських груп, а й науковці, представники громадянського суспільства та релігійних організацій.

«Пізніше ми зможемо виробити законопроект, який можна представити на комітетах і зрештою винести на голосування Ради. Але ця робота не має скасовувати забов’язання Міноборони виконати те розпорядження, яке було прийняте раніше», — підсумував нардеп.

2016-01-21_2_meeting_council_military_chaplain_kyiv_ukraine_irs-in-ua %d0%ba%d0%b0%d0%bf%d0%b5%d0%bb%d0%b0%d0%bd%d1%81%d1%82%d0%b2%d0%be