Сьогодні було проведено засідання круглого столу, присвяченного реалізації житлових програм на Харківщині

15.12

Сьогодні, 15 грудня 2016 року  було проведено засідання круглого столу, присвяченного реалізації житлових програм на Харківщині на якому були присутні ГО “Спілка ветеранів АТО” ,представники правління і члени наглядової ради Державного фонду сприяння молодіжному житловому будівництву (Держмолодьжитло), керівники управлінь фонду з усіх регіонів України, представники Мінрегіону та ХОДА, представники громадських об’єднань ветеранів АТО та інших зацікавлених організацій.

Одне з питань, яке обговорювалось фахівцями в ході круглого столу – це впровадження програм забезпечення житлом населення, зокрема – учасників бойових дій в зоні АТО.

“На Харківщині триває реалізація різноманітних програм, – зазначив заступник голови правління Державного фонду сприяння молодіжному житловому будівництву Сергій Комнатний, – за рахунок місцевого бюджету фінансується програма по безвідсотковому кредитуванню, програма доступного житла. Також була прийнята програма, що стоснується забезпечення (житлом) воїнів АТО. Харківський регіон є лідером по всій Україні”.

Харківщина є лідером в реалізації житлових програм, але державного фінансування не вистачає

Місцеві бюджети сьогодні виділяють на житлові проекти в десять разів більше коштів, ніж держава. Лідирує за цим показником – Харківська область. Вперше в Україні тут запущена програма з придбання та будівництва житла для учасників АТО. Проект розрахований на три роки – з загальним бюджетом в 32,5 мільйона гривень. 40% вартості квартири компенсується з обласного бюджету, решта 60% – платить учасник АТО.

“З ініціативи керівника ХОДА Юлії Світличної виділені перші гроші 6,5 мільйона гривень. Ця ініціатива була підтримана депутатським корпусом – практично одноголосно депутати облради проголосували за початок фінансування цієї програми – зазначив Юрій Корсунов головний спеціаліст обласного сектора Держслужби у справах ветеранів і учасників АТО. Вже близько 16 учасників АТО принесли необхідний пакет документів і найближчим часом отримають документи на квартири, які будуть здані в 2017 році”.

Працюють і кілька напрямків міської програми «Доступне житло». Безвідсоткові кредити терміном на 15 років отримали 13 учасників АТО.