Шановні побратими! Інформуємо! Завтра відбудеться пресс-конференция “П’амятнику героям АТО бути!”

16.11

 

Шановні побратими!

 

Інформуємо Вас про проведения прес-конференції “Пам’ятнику героям АТО бути!”, яка буде проходити у четвер, 17 листопада 2016 о 14:00 в прес-центрі “Накіпело” по вул. Мироносицька, 7/9.

Рік тому, в осені 2015 року, на загальних зборах громадських організацій учасників АТО з Харківщини, було прийнято спільне встановлення пам’ятнику Героям АТО у Харкові.

У нашому досить складному регіоні-прикордонному і з Росією, і з зоною проведення АТО, є гостра, нагальна необхідність наочного влаштування подвигу тих, хто у буремні, вирішальні часи став на захист незалежності та свободи рідної держави.

Після ретельного вивчення цього питання юристами був складений покроковий план дій по втіленню даного  проекту – згідно  діючого законодавства.

На першому етапі (осінь-зима 2015) були підготовлені відправлені звернення до керівництва міста і області з проханням сприяти в реалізації цього проекту, проводилися зустрічі з представниками влади та була створена ініціативна група.

На другому етапі (весна-літо 2016.) Проводилась робота по визначенню оптимального місця для розташування майбутнього пам’ятнику. З багатьох варіантів, після проведення багатьох громадських слухань, був обраний сквер навпроти Академії Національної Гвардії біля станції метро “Захисників України”.

На третьому етапі в осені 2016 року, було оголошено відкритий конкурс на кращий проект пам’ятнику Героям АТО. До участі було прийнято 7 проектів, які повністю відповідали вимогам конкурсу. Згідно діючого законодавства  створена конкурсна комісія, яка після місяця  до розгляду проектів визначила проект – переможець. Ним став проект відомого скульптора Олександра Рідного, роботи якого прикрашають вулиці і площі нашого міста.

У будівництві пам’ятнику принципово не передбачається залучення бюджетних коштів – возведення планується за рахунок благодійних внесків і допомоги всіх небайдужих до патріотично-виховального руху на Слобожанщині.

На жаль, переховуючись за спинами вдів і матерів загиблих воїнів – патріотів, деякі політично заангажовані особистості, нехтуючи тією велетенською роботою, що проводилася на протязі більше ніж року нашими організаціями, почали виконувати замовлення своїх кураторів. Вони розхитують єдність ветеранів війни за незалежність – вимагаючи свого окремого місця, окремого проекту, окремого пам’ятнику. Більш за все турбує те, що до цього вони ніякої зацікавленості в цій роботі не проявляли та до вищезазначеного відкритого процесу взагалі не долучались.

У цей час, наші організації ветеранів АТО, членів сімей загиблих, інвалідів-учасників АТО, впевнено заявляють:

– “Ми не допустимо дестабілізації ситуації в місті Харкові та Україні, дискредитації патріотичного руху воїнів – патріотів”.

 

img_7140

ГО “Спілка ветеранів АТО”

ХОО “Всеукраїнський Союз ветеранів АТО”

ГС Національне об’єднання ветеранів АТО “

ГО “Всеукраїнське об’єднання родичів зниклих безвісти і загиблих захисників України”