Соціальне забезпечення учасників АТО

19.03

Представники ГО “Спілка ветеранів АТО” були присутні на нараді під керівництвом заступника голови ХОДА Михайла Черняка.

thumb-newsDocument-564x376-52d0

dsc07544-5152x3864-2b72

На засіданні розглядались питання соціального захисту, медичного обслуговування, працевлаштування учасників АТО, виділення земельних ділянок для них тощо.

«Держава надала учасникам антитерористичної операції низку прав та пільг. Це право на отримання землі. Пільги з оплати житлово-комунальних послуг, придбання твердого палива та скрапленого газу, інвалідам І та ІІ груп і членам сімей загиблих – можливість отримати грошову компенсацію для придбання житла. Ми на обласному рівні ініціювали та запровадили декілька надзвичайно важливих програм. Серед них – програма співфінансування придбання житла, яка успішно діє на Харківщині з 2016 року. Програма відпочинку у санаторних закладах області на вихідних тощо. Сьогодні робимо все, щоб всебічно вирішувати питання наших бійців», – зауважив Михайло Черняк.

За даними, сьогодні на обліку в органах соцзахисту області перебуває майже 13 тисяч учасників АТО, з них 147 – особи з інвалідністю внаслідок війни. Крім того, в області налічується 254 члени сімей загиблих.

«За дорученням голови ХОДА в усіх районних державних адміністраціях введено посаду радника з питань допомоги учасникам АТО або самі учасники АТО входять до складу дорадчих органів. На місцях було організовано відвідування за місцем проживання інвалідів війни та членів сімей загиблих для вирішення їхніх соціально-побутових питань», – розповів Юрій Шпарага.

Говорячи про соціальне забезпечення ветеранів, директор Департаменту соцзахисту населення  зауважив, що з обласного бюджету щорічно виділяються кошти на проходження відпочинку учасників АТО у санаторно-курортних закладах області. Зокрема, на засіданні останньої сесії обласної ради було прийняте рішення щодо впровадження для учасників АТО та членів їхніх сімей короткотермінового відпочинку – путівки вихідного дня – на базі санаторію «Роща» та курорту «Березівські мінеральні води». Такий відпочинок передбачено і для родин загиблих воїнів. Вже виділено кошти для відпочинку понад  2 тис. осіб.

Одним з важливих чинників повернення бійців до звичайного життя є  працевлаштування. Протягом минулого року завдяки обласній службі зайнятості роботу знайшли більше 1200 демобілізованих, порядка 160 осіб отримали одноразову грошову допомогу на відкриття власного бізнесу.