СПІЛЬНИМИ ЗУСИЛЛЯМИ: ПІДТРИМКА ВЕТЕРАНІВ У ДЕРГАЧАХ

11.01

Сьогодні,11 січня 2024 року, продуктивно обговорили допомогу й підтримку ветеранам, членам їх родин ГО «Спілка ветеранів АТО» із Дергачівською міською радою.

Ефективно, а головне результативно, ми розглянули питання працевлаштування ветеранів, психологічну, юридичну допомогу, а також питання фізичної реабілітації.

«Дергачівська військова адміністрація вважає головним пріоритетом підтримку військових. Треба, щоб сім’ї ветеранів розуміли,що про захисників піклуються. Також необхідно надавати їм психологічну підтримку також», – зазначив Голова Дергачівської міської ради Вячеслав Задоренко.

Детально проінформували громаду стосовно юридичної допомоги, яку надають наші юристи в рамках проєкту.

“Наша ГО «Спілка ветеранів АТО» эфективно працює над забезпеченням ветеранів АТО необхідною безоплатною первинною правовою допомогою та доступом до правосуддя. Ця робота включає оскарження дій та бездіяльності військових частин, військово-лікарських комісій та органів державної влади, оформлення та перерахунок пенсій та грошових виплат, виплату тимчасової грошової допомоги у зв’язку з пораненням. Наразі спостерігається недостатня проінформованість ветеранів про права та пільги, гарантовані державою, а також про виплати та матеріальну допомогу вразі загибелі військовослужбовця. Ми працюємо над тим, щоб привернути увагу органів державної влади до проблем ветеранів та ініціювати законодавчі зміни, які сприятимуть їхній кращій адаптації до цивільного життя” – акцентує юрист ГО “Спілка ветеранів АТО” Діана Гов’яда.

В рамках зустрічі була обговорена можливість подальшої співпраці у сфері надання психологічної допомоги ветеранам та членам їх сімей з Дергачівської громади.

Питання можливості надання якісної фізичної реабілітації ми також розкрили під час обговорення.

Директор КП спортивно-оздоровчого комплексу «Зевс» Віктор Гилун наголосив: «Зараз наші тренери проходять курси перекваліфікації на спортивних реабілітологів. Ми незабаром зможемо самостійно працювати із ветеранами,які потребують фізичної реабілітації.Також додатково у нас діють секції футболу,волейболу,баскетбол та багато інших спортивних напрямків,які допомагають нашим ветеранам трохи розвантажитись і відволіктись.Окрім того,ми заохочуємо до спорту дітей,які пережили окупацію,оскільки це також сприяє пришвидшенню їхньої реабілітації.Все це у нас діє безкоштовно».

Наша команда продовжує працювати над розвитком і реалізацією проєкту «Реінтеграція ветеранів: Слобожанщина», спираючись на підтримку ветеранської спільноти, місцевих громад та західних партнерів – урядів Канади, Фінляндії, Швеції, Швейцарії, Великобританії, Сполучених Штатів.