Справа Червинського

15.05

Розвиток справи Червинського зараз привертає увагу більшості і військових, і ветеранів.

Нагадуємо, 21 квітня 2023 року офіцеру ГУР Роману Червінському оголосили підозру за статтею Кримінального кодексу України “Перевищення військовою службовою особою влади чи службових повноважень” та відправили за грати без можливості внесення застави.

За версією обвинувачення, Червінський разом із іншими особами самовільно вирішив провести спецоперацію – заволодіти літаком повітряно-космічних сил рф. Російський пілот нібито погодився на пропозицію перейти на бік України. Натомість влітку 2022 року росія обстріляла аеродром “Канатове” на Кіровоградщині, де тоді очікували літак з цим російським пілотом. В результаті – один військовий загинув, 17 отримало поранення.

Що можна сказати про Романа Червинського? Це кадровий офіцер розвідки, який розробив та втілив операції по знищенню покидьків-вбивць Гіві й Мотороли. Саме він із колишнім керівником ГУР Василем Бурбою розробляв та впроваджував у 2021 році спецоперацію по викраденню «вагнерівців» – яка пізніше отримала скандальний розголос під назвою «Вагнергейт».

Відношення держави до людей, які власне  визначають її існування – є найбільш показовим у цій справі. Ставлення її посадовців та, в першу чергу, судової системи, по відношенню до воїнів, котрі ризикуючи і своїм життям, і життям інших, відстоюють незалежність України – потребує особливої уваги.

Обставини, які привели до загибелі воїнів – під час військових і спец-операцій, мають бути зважені й справедливо оцінені. За них, без сумніву, за законом відповідають ті, хто приймають рішення щодо їх проведення.

В свою чергу ми, як громада ветеранів війни з рф, маємо запитати у державних посадовців:

Хто відповість за життя тисяч учасників АТО з регіонів прикордонних до рф – які навесні 2022 року за відсутністю попередження й відповідної підготовки до війни з боку української влади, потрапили в полон, були страчені й закатовані? Чи буде справедливий суд для тих, хто допустив це по відношенню до воїнів – ветеранів, наших побратимів?