Суд зобов’язав Поліцію зареєструвати справу у ЕРДР

Суд зобов'язав Поліцію зареєструвати справу у ЕРДР
14.03
Суд зобов'язав Поліцію зареєструвати справу у ЕРДР
Суд зобов’язав Поліцію зареєструвати справу у ЕРДР

13 березня відбулося засідання суду у Дзержинському районному суді м. Харкова стосовно побиття дитини учасника АТО.

Нагадуємо, що 16 лютого 2018 року дитина учасника АТО була побита дорослою особою з власним сином. Доросла особа насильно тримала неповнолітнього у власній машині та погрожувала застосувати ножа. Але поліція не внесла відомості до ЕРДР, не зважаючи на те, що пройшло вже близько місяця.

На адвокатський запит адвоката начальник Шевченківського ВП ГУ Національної поліції у Харківської області від 26.02.2018 року фактично відмовив у реєстрації заяви у ЄРДР, а відповів, що її заяву поліція розглядатиме в порядку Закону України “Про звернення громадян”.

Представник Шевченківського ВП ГУ Національної поліції у Харківської області на судове засідання не з’явився, про час, місце та дату слухання справи був повідомлений належним чином, причини неявки до суду не повідомив. Клопотання та заперечення до суду не надходили.
Враховуючи однаковість позиції посадових осіб Шевченківського ВП ГУ Національної поліції у Харківської області щодо неявки на судові засідання по такій однаковій категорії справ, не представлення будь-яких пояснень слідчому судді, слід розцінювати як проявлення неповаги до суду.

Згідно до ч1. ст 214 КПК України визначено, що слідчий, прокурор невідкладно, але не пізніше 24 годин після подання заяви, повідомлення про вчинене правопорушення або після самостійного виявлення ним будь-якого джерела обставин, що можуть свідчити про вчинення кримінального правопорушення зобов’язаний внести відповідні відомості до Єдиного реєстру досудових розслідувань та розпочати розслідування.

До скарги скаржником була додана копія медичної документації, з якої вбачається що неповнолітньому спричинені тілесні ушкодження, він перебував до 09.03 на стаціонарному лікування в медичних закладах Харкова.

Враховуючи, що слідчому судді представником Шевченківського ВП ГУ Національної поліції у Харківської області не надано повної, обґрунтованої відповіді та доказів, з яких причин заява від 16.02.2018р. не була внесена до ЄРДР, та в судове засідання не з’явився без поважних причин, вважаю, що скарга підлягає задоволенню.

Окрім того, слідчий суддя вважає, що умисна не реєстрація заяви потерпілої щодо вчиненого злочину фактично має ознаки приховування злочинів, не забезпечивши прав потерпілих щодо належної реакції поліції в порядку КПК України, а не ЗУ “Про звернення громадян”, який в даному випадку не застосовується.

Суд зобов’язав відповідних посадових осіб Шевченківського ВП ГУ Національної поліції у Харківської області вчинити заходи щодо реєстрації в Єдиному реєстрі досудових розслідувань заяви потерплої від 16.02.2018р. та розпочати досудове розслідування з дотримання вимог ст. 216 КПК України.