У Харківській області буде створено сучасний реабілітаційний центр для учасників АТО

09.09

Голова ХОДА Ігор Райнін повідомив про створення сучасного реабілітаційного центру для учасників АТО. Ця інформація була оприлюднена під час обговорення з спеціальною робочою групою, що була створена 3 вересня, перших етапів реалізації концепції медичної реформи в Харківському регіоні. Він зазначив, що одним з важливих етапів реалізації медичної реформи на Харківщині стане відкриття в нашому регіоні реабілітаційного центру для воїнів АТО.

За дорученням Ігоря Райніна координувати втілення медичних реформ в регіоні, в тому числі й створення Реабілітаційного центру для учасників АТО буде заступник голови ХОДА Михайло Черняк. За інформацією Михайла Черняка, цей проект може бути реалізований менш ніж за рік.

«Реабілітаційний центр буде створено в Дергачах на місці поліклініки-довгобуду. Після завершення її будівництва тут розміститься і поліклініка для мешканців міста, і реабілітаційний центр. На його території зможуть проходити відновне лікування не тільки воїни, але й мирні мешканці, що постраждали в зоні АТО», – зазначив Михайло Черняк.

Один з членів групи з реформування харківської медицини, екс-міністр охорони здоров’я Грузії Андріа Урушадзе зазначив, що сьогодні Харківщина – єдина область в країні, де можливо успішне втілення медреформи, оскільки тут вже реалізовані проекти щодо створення екстреної медичної допомоги та неонатологічної служби.

«Створення реабілітаційного центру для воїнів АТО – це наш спеціальний проект. Сьогодні величезні гроші витрачаються на лікування поранених воїнів за кордоном, проте в Харкові можна створити центр європейського рівня. Також ми розглядаємо можливість впровадити у вашому регіоні й інші проекти. Наприклад, центр судово-медичних експертиз і центр післядипломного навчання середнього медперсоналу (медичних сестер)», – зазначив Андріа Урушадзе.