У Харківській області працевлаштовані 77% демобілізованих учасників АТО

17.08
   З початку проведення антитерористичної операції в Україні до центрів зайнятості Харківщини звернулися 492 демобілізованих бійця, з яких 381 осіб було працевлаштовано.
Про це повідомив директор Харківського обласного центру зайнятості Володимир Міненко. За його словами, в основному, воїни АТО реалізувалися в бізнесі, передає прес-служба ХОДА.

«Так, 131 демобілізований отримав всю належну суму допомоги по безробіттю одноразово для започаткування власної справи, – уточнив Володимир Міненко. – Колишні військовослужбовці, в основному, вибрали такі види діяльності як надання інтернет-послуг і послуг зв’язку. Серед нестандартних ідей – бджільництво, різьблення по дереву, вирощування розсади і розведення перепелів ».

Також, за даними Харківського обласного центру зайнятості, в оплачуваних громадських роботах взяли участь понад 140 демобілізованих. Професійне навчання пройшли 218 осіб.

«В основному, учасники АТО освоїли робітничі професії. Це дозволило їм безперешкодно інтегруватися на сучасному ринку праці. Адже роботодавцям сьогодні терміново потрібні токарі, верстатники широкого профілю, оператори і наладчики верстатів з числовим програмним управлінням, водії, швачки, кухарі, торгові представники і т.д. », – повідомили в обласному центрі зайнятості.

Крім того, Володимир Міненко зазначив, що найближчим часом учасники АТО отримають додаткові гарантії зайнятості. Так, Закон України від 7 липня 2016 р.по №1436 – VIII «Про внесення зміни до статті 14 ЗУ« Про зайнятість населення »щодо додаткових гарантій у сприянні працевлаштуванню учасників бойових дій, які брали безпосередню участь в антитерористичній операції, забезпеченні її проведення» , вступить в дію 30 серпня поточного року. Завдяки цим змінам ще більшу кількість учасників бойових дій отримає роботу.

«Роботодавці, які будуть працевлаштовувати на нові робочі місця безробітних з числа учасників АТО терміном не менше ніж на 2 роки, матимуть право щомісяця протягом року отримувати компенсацію фактичних витрат у розмірі єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування. В середньому – 40% від рівня заробітної плати найманого працівника. Для підприємств, установ і організацій це – унікальна можливість заощадити власні кошти фонду оплати праці і підтримати тих співгромадян, які, не шкодуючи власного життя, встали на захист країни », – повідомив керівник центру зайнятості.