У Харкові проведено круглий стіл з питань надання медичної допомоги учасникам АТО

29.03
22 березня 2016 р. у приміщенні конференц-залу Харківської обласної центральної клінічної лікарні відбувся круглий стіл з питань надання медичної допомоги учасникам АТО та членам сімей загиблих. У заході приймали участь як представники медичних закладів регіону, так і ветерани АТО і волонтери. Від ГО “Спілка ветеранів АТО”  у роботі круглого столу були задіяні керівники та заступники голів 14 районних підрозділів Харківської області.
Під час заходу були обговорені найбільш гострі питання у цій сфері – це як забезпечення на безоплатній основі необхідними ліками учасників АТО, можливість отримання зубопротезування,  так і спрощення оформлення процедури встановлення інвалідності.

Як повідомив у ході наради головний лікар Харківського обласного госпиталю ветеранів війни Юрій Федченко, станом на 1 січня 2016 року в Харківській області медичний огляд пройшли 2,5 тисячі демобілізованих бійців АТО. «Надання медичних послуг демобілізованим передбачено регіональною програмою соціальної підтримки учасників АТО на 2015-16 роки. Проводити профілактичні медогляди бійців, а також членів їх родин медслужби області почали з травня 2015 року. Медичний огляд демобілізованих за участю 12 спеціалістів проводиться протягом трьох днів після їх повернення додому, після чого приймається рішення щодо подальшого лікування, у разі потреби», – розповів Юрій Федченко. За його словами, в результаті оглядів у демобілізованих вперше виявлено 940 випадків патології, на диспансерний облік взято 1139 осіб, стаціонарне лікування пройшли 220 бійців, амбулаторне – 424. Санаторно-курортне лікування пройшли 134 чоловіки. «Найбільша кількість захворювань демобілізованих мають кардіологічний, урологічний, неврологічний характери», – уточнив Юрій Федченко. За його словами, у якості ветеранів війни воїни АТО також отримують безоплатно та на пільгових умовах лікарські засоби. Загалом минулого року на пільгові медикаменти для ветеранів війни (більше 8 тис. осіб) в області було витрачено 1 млн 261 тис. бюджетних коштів.

На амбулаторне лікування ветеранів війни у 2015-му було виділено більше 488,5 тис. грн в районах області та 772,5 тис. грн в обласному центрі.

Довідка.

Всього в 2015 році в Харківській області був демобілізований 3641 учасник АТО, з них 2038 – мешканці районів області, 1603 – Харкова. Загалом через поранення звільнені 29 осіб, через загострення хвороб – 82 бійця.

IMG_20160322_101547