У Харкові відбулися збори Робочої Групи з питань соцзабезпечення ветеранів АТО

09.09

Основні проблеми, які підіймалися під час зустрічі у Харківській міській раді 08.09.21 р. представниками ветеранських об’єднань та міської адміністрації стали:

видача землі атовцям у межах міста та безоплатний проїзд ветеранів у міському транспорті, в тому разі тих громадян, які не є харків’янами.

Перша серйозна проблема, на думку ветеранів – це скандали та афери з фейковими атовцями, які отримують землю в місті. На жаль, у Харкові ділянки “за атовською квотою” часто видають чомусь не ветеранам. Присутні поставили питання щодо тих принципів, за якими міськрада визначає кому саме з ветеранів ділянки дістаються. Представник ГО “Спілка ветеранів АТО” Анатолій Козловський звернувся з цього приводу до представників робочої групи з пропозицією розробити та погодити юридично об’єднанням ветеранів низку крітеріїв для визначення порядку оформлення земельних ділянок. Присутні представники ветеранських організацій одноголосно підтримали його пропозицію, зауваживши, що основне – щоб цей процес був відкритим та чесним.

Другим питанням, до якого звернулися усі присутні, стали проблеми з безоплатним проїздом для ветеранів у Харкові. В першу чергу це відноситься до учасників АТО – не харків’ян,, які знаходяться у Харкові на лікуванні, або повертаються з зони ООС. Також згідно діючому законодавству, не має бути жодних обмежень у кількості безоплатних поїздок у міському транспорті для ветеранів – що часто порушується.

“Справа в тому, що іноді атовці не мають спеціальних Є-тікетів, які дозволяли б їм проїхати в міському транспорті безоплатно. Закон України “Про гарантії соціального захисту ветеранів війни” чітко встановлює відсутність необхідності мати якісь інші документи для безоплатного проїзду, крім посвідчення УБД, але до деяких водіїв, як ми бачимо, цієї інформації не донесли. Ми наполягаємо, щоб цю ситуацію негайно було виправлено!” – так сформулював позицію ветеранської спільноти інший представник ГО “Спілка ветеранів АТО”, депутат Харківської міської ради Руслан Агібалов.

Робоча група в результаті засідання визнала, що обидва питання потребують негайного рішення й будуть винесені найближчии часом на засідання Координаційної Ради у справах ветеранів АТО, яке відбудеться наприкінці вересня.