У Харкові з 30 вересня по 3 жовтня 2016 року пройде соціально-культурний фестиваль «Серце більше, ніж війна»

13.09

В рамках співпраці між Україною і Італією з 30 вересня по 3 жовтня 2016 року у Харкові пройде соціально-культурний фестиваль «Серце більше, ніж війна». Організаторами фестивалю виступають Громадська організація «Емаус» та Центр європейських гуманітарних досліджень Національного університету «Києво-Могилянська академія».

Соціальні та культурні акції, які будуть проведені в ці дні, спрямовані на переосмислення місця людини, що переживає досвід війни. Сучасний український конфлікт показав, що сьогодні необхідно культивувати нове ставлення до людей, травмованим війною, в основі якого лежить увагу до людяності як позитивного початку подолання кризи.

Центральною фігурою, з якою організатори фестивалю хочуть познайомити українське суспільство, є італієць Дон Карло Ньокки (1902-1956). Цей видатний педагог слідом за своїми учнями добровільно відправився на фронт Другої світової війни в ролі капелана альпійського корпусу. Пережита їм драма послужила відкриття глибин людського серця і привела до того, що після закінчення війни і до кінця життя він займався реабілітацією дітей-інвалідів.

Центральними подіями фестивалю буде благодійний концерт італійського хору CET (Canto e Tradizione) з пісенної програмою «Серце більше, ніж війна», проведен у Харкові для ветеранів АТО, переселенців, їх сімей та широкої публіки. Зібрані на концерті в Харкові кошти підуть на розвиток проекту «Діти надії», спрямованого на роботу з дітьми, постраждалими від військового конфлікту в Україні.

Не менш важливі заходи очікують публіку в перші два дні фестивалю: презентація книги дона Карло Ньокки «Педагогіка невинної болю», перекладеної з італійської мови і опублікованій у видавництві «Дух і Літера» за підтримки Міністерства закордонних справ та міжнародного співробітництва Італії, а також відкриття пересувної виставки «Історія одного серця», присвяченій досвіду соціальної реабілітації дітей-інвалідів в післявоєнні роки в Італії.

Заключною подією відкритої програми фестивалю, організованим за підтримки Благодійного Фонду «АВЕК», стане конференція для волонтерських організацій Харкова, що проводиться з метою знайомства і обміну досвідом.

Серед заявлених італійських спікерів:

– Ліно Лаканінья, відповідальний за волонтерську програму Фонду «Don Carlo Gnocchi» (Мілан),

– Ірма Місалья, директор реабілітаційного центру «Sim-patia» (Комо),

– Нікола Либонь, інженер-розробник реабілітаційного центру «Sim-patia» (Комо),

– Сільвіо Каттаріна, директор соціального центру «L’imprevisto» (Пезаро).

Серед заявлених харківських спікерів:

– Роман Марабян, головний лікар обласного спеціалізованого Будинку дитини №1,

– Наталя Чернуха, психолог і ко-тренер в центрі реабілітації воїнів АТО «Серце воїна»,

– Андрій Пеньков, член комітету з паліативної допомоги при Наглядовій раді, головний лікар амбулаторії «Педіатр-Плюс».

В останній день відбудеться камерна зустріч між представниками реабілітаційного центру «Sim-patia» (Комо) і організації «Серце воїна» з метою знайомства та обговорення шляхів можливої співпраці для відкриття Центру реабілітації воїнів АТО в м.Харкові.

Програма фестивалю:

1жовтня, вул. Гоголя 4 (15:00)

Відкриття та презентація пересувної виставки «Історія одного серця», присвяченій історії та досвіду соціальної реабілітації дітей-інвалідів в післявоєнні роки в Італії.

(19:00)

Благодійний концерт італійського хору CET для ветеранів АТО, переселенців, їх сімей та широкої публіки. Зібрані на концерті в Харкові кошти підуть на розвиток проекту «Діти надії», спрямованого на роботу з дітьми, постраждалими від військового конфлікту в Україні.

3 жовтня,  медіа-центр «Час» (10: 00-16: 00)

Конференція «Методи медичної та соціальної реабілітації в післявоєнний період». Мета конференції – обмін досвідом між волонтерськими організаціями м.Харкова та представниками італійського Фонду «Дона Карло Ньокки» (Мілан), соціального центру «L’imprevisto» (Пезаро) і реабілітаційного центру «Sim-patia» (Комо) за участю провідних медиків Харкова , що займаються питаннями реабілітації.

4 жовтня, Центр реабілітації воїнів АТО «Серце воїна» (10: 00-12: 00)

Зустріч представників центру «Серце воїна» з представниками реабілітаційного центру «Sim-patia» (Комо, Італія).

9788804586937-don-carlo-gnocchi_mob_copertina_piatta_fo-1