У Київській області учасники АТО почали безстроковий протест

17.11
У Рокитному протестують військовослужбовці через невиконання чиновниками законів, що стосуються учасників АТО.
З 13 листопада, в селищі міського типу Рокитне Київської області, військовослужбовці, які брали участь в антитерористичній операції, почали безстрокову протестну акцію про це повідомляє Цензор.НЕТ.
“Почали її ті люди, які протягом року зі зброєю в руках захищали рубежі нашої Вітчизни з перших днів початку АТО. Деякі з них починав свою боротьбу ще на Майдані під час Революції ГІДНОСТІ. Що ж спонукало моїх героїчних побратимів вийти з вимогами до районної адміністрації ? Думаю, відповідь не здивує – це тривіальне невиконання діючими посадовими особами норм Законів і постанов Кабінету Міністрів, Указів Президента України тощо “, – написав у Фейсбуку представник протестувальників Олекса Світліший.
“Якщо розбирати по пунктах, першочергове претензія: багато хто з учасників АТО по сьогоднішній день не отримали посвідчення учасника бойових дій. Серед учасників протесту представники 72-й, 30-й, 55-й бригад, 331-го батальйону. Причина, як завжди, проста: військова частина втратила документи. Для жителів сільської місцевості-учасників АТО важливі й питання отримання земельних ділянок. Обіцяні законом “клаптики землі”: для ведення особистого сільського господарства до 2,0 гектарів, для будівництва селищам – 15 соток, для села – 25 соток, для міста – 10-12 соток, і городництва 10-12 соток не можна аж ніяк отримати у законий спосіб. І третя причина народного обурення – кричуще порушення вимог, щодо кредитування та відстрочки погашення боргів (відсотків) перед банками. Говорилося про це багато, а ось результат нульовий “, – зазначив Олекса.
“Щодо отримання статусу УБД, і погашення боргів перед банками, то в районі існує РОКИТНЯНСЬКА РАЙОННА ГРОМАДСЬКА ОРГАНІЗАЦІЯ УЧАСНИКІВ АТО ТА УЧАСНИКІВ БОЙОВИХ ДІЙ “РОСИЧІ “, яка налічує на сьогоднішній день більше 70 членів організації. Вони намагаються самостійно вирішувати ці питання. Але, бюрократичну машину спонукати до роботи і не отримувати реальних результатів не вдається вже більше року. Людей засмучує відсутність розуміння з боку влади, бюрократичне байдужість і зневагу їх правами, гарантованими законами України. Щодо земельних ділянок: всі учасники подали заяви встановленої форми на отримання обіцяних ДЕРЖАВОЮ ділянок. У районному Держземагентством заяви прийняли і передали в ОБЛДЕРЖЗЕМАГЕНТСТВО. У процесі, зміст деяких заяв було змінено. Я висловлюся більш конкретно – просто фальсифіковано. На папері, 2 гектара “всохли” до 1 гектара. Пояснення, більш нагадує “відмазку”: немає землі ! Втім, цю казку легко розвінчати. За офіційними даними районної адміністрації та держкомзему, в районі є більше 600 гектарів вільної землі, яка знаходиться в оренді у місцевих ТОВСТОСУМІВ. Збіг? Не думаю! Якщо ж перевірити фінансові зв’язки і родинні стосунки фахівців держкомзему, орендодавців, місцевих чиновників і тих, хто користується та шістсот гектарами на правах орендарів, вийде досить цікавий сюжет. Але ми не про те … “, – додав він.
Громадська організація оббиває пороги вищезазначених установ майже щодня. Результатом роботи ГО, вже є рішення деяких сільських рад на виділення даних ділянок. Є багато відмов. Це обурює! Я сказав би досягли  точки “кипіння”. Обурює мовчазна згода і бездіяльність районної та обласної адміністрації, які взагалі самоусунулися від виконання законів України! Особисто мені здається, що Держава в особі її функціонерів-чиновників замість виконання власних обіцянок в такій спосіб знущається над людьми, які чесно виконали свій обов’язок перед країною і народом України. Я розумію, що Обіцяти не означає одружуватися “, але мова йде не про жарти. Терпіння народу колись може обірватися, і тоді …”, – резюмував Олекса Світлійшій.
640x360 640x360 (1)