УЧАСНИКИ АТО БОРЮТЬСЯ ПРОТИ НЕЗАКОННОЇ ВИРУБКИ ЛІСУ НА БАЛАКЛІЙЩИНІ

31.01

24 січня 2017 року активісти Балаклійського районного відділення ХОГО «Спілка ветеранів АТО» вирушили в рейд проти незаконного знищення полезахисних лісосмуг. Якщо  в лісі Держлісгосп веде господарську діяльність і незаконні порубки це скоріше виняток та злочинна діяльність конкретних осіб, то в полезахисних лісосмугах просто жах. Колись за лісосмуги відповідало держпідприємство Агроліс,зараз його немає і лісосмуги «нікому не належать». Тож чорні ділки під «кришами» не хочуть втрачати цей ласий шматочок.

IMG_20170124_123647 IMG_20170124_122347

Ветерани АТО з Балаклійщини проїхали шляхами біля с.Чепіль Балаклійського району – саме там, як переказували місцеві мешканці, раніше бачили незаконну вирубку лісу. Й насправді це було так. З 6 рядів дерев лісосмуг «чорні лісоруби» залишали два зовнішніх  ряди, все інше йшло під пилку. З цього приводу фермери-селяни, серед  яких є і наші побратими, неодноразово зверталися зі скаргами. Лісосмуги посаджені для захисту полів та посівів від суховіїв, чорних бур, для поліпшення водного режиму ґрунту й запобігання його ерозії, підвищення врожайності сільськогосподарських культур, для покращення на полях мікрокліматуснігозатримання, та збереження і покращення родючості ґрунтів. Вони також відіграють велику загальноекологічну роль.

IMG_20170124_122311

Під час рейду було зафіксовано роботу 2 бригад “чорних лісорубів”, одну з яких було затримано на “гарячому” – під час перевезення тільки що спиляного лісу. Попрацювали, на наш погляд, хлопці – дійсні захисники України, дуже добре, на разі діло за правоохоронцями, сподіваємось ,що все ж справа дійде до суду, бо завдяки Голові Балаклійської РДА Степану Івановичу Масельському, деякі «криші» цих зловмисників дуже потекли.