Учасники АТО у Шевченківському районі Харківської області

25.04

Представники ГО ” Спілка ветеранів АТО” завітали до  Шевченківського району Харківської області стосовно соціальної підтримки учасників АТО.

Питання учасників АТО стоять на першому місці у голови Районної Державної Адміністрації Приходько Валерія Анатолійовича з яким склалася конструктивна та багатогранна розмова стосовно розбудови Шевченківскьго району та залучення в цей процес Учасників бойових дій. 

На порядку денному стояли питання:

1.Професійного навчання.
Відповідно до п.7 постанови КМУ від 31 березня 2015 року №179 «Про затвердження порядку використання коштів, передбачених у державному бюджеті для здійснення заходів із соціальної та професійної адаптації учасників антитерористичної операції », управлінням соціального захисту населення проводиться інформаційно-роз’яснювальна робота серед демобілізованих учасників АТО щодо можливості проходження ними професійного навчання. Планова потреба в коштах на соціальну та професійну адаптацію учасників антитерористичної операції на 2018 рік становить 26,0 тис.грн. Станом на 20.04.2018 року подали заяви проходження професійного навчання 2 учасники АТО за професією водій автотранспортних засобів категорії Д – одна особа та СЕ – одна особа. Станом на 23.04.2018 року кошти на професійну адаптацію не виділялися.

2. Грошова та матеріальна допомога.
Програм сільських та селищної рад передбачали заходи, пов’язані з наданням матеріальної допомоги учасникам АТО. Для надання допомоги програмами передбачено кошти на загальну суму 54,0 тис.грн., впродовж року фактично виплачено допомогу 27 учасникам АТО на суму 50,4 тис.грн. та одній сім’ї загиблого учасника АТО – 3,2 тис. грн. Також у 2017 році за рахунок спонсорських коштів було надано матеріальну допомогу 6 учасникам АТО Аркадівської сільської ради на загальну суму 6,0тис.грн.
У квітні місяці відповідно до постанови КМУ «Деякі питання виплати у 2018 році разової грошової допомоги, передбаченої законами України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту» перераховано на банківські установи та відділення поштового зв’язку кошти разової грошової допомоги до 5 травня 61 учасникам антитерористичної операції та 4 членам сімей загиблих учасників АТО на суму 82845 грн. (розмір допомоги учасникам бойових дій – 1265 грн., членам сімей загиблих – 630 грн., особам з інвалідністю внаслідок війни III групи – 2845 грн.)

3. Отримання ліків на лікування захисникам України.

За даними КЗОЗ «ЦПМСД Шевченківського району» правом отримання ліків за пільговими рецептами згідно Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту» у 2018 році скористалося 2 учасники бойових дій та 2 члени сім’ї загиблого учасника АТО. Вартість пільгових ліків 0,436 тис. грн.

4. Санаторно-курортне лікування та психологічна реабілітація.

Для надання додаткової соціальної підтримки учасникам АТО та членам їх сімей проведено визначення чисельності учасників АТО, членів сімей загиблих учасників АТО, які мають бажання у 2018 році отримати «Путівку вихідного дня» (2 денний відпочинок у санаторіях місцевої кліматичної зони за рахунок коштів обласного бюджету). Пройти короткотерміновий відпочинок у 2018 році планує 41 особа , в тому числі 15 учасників АТО, 7 дружин учасників АТО та 15 неповнолітніх дітей учасників АТО та 4 члена сімей загиблих учасників АТО. Один учасник АТО планує пройти в 2018 році відпочинок 14 календарних днів у санаторії місцевої кліматичної зони. Для організації відпочинку учасників АТО у 2018 році в санаторіях місцевої кліматичної зони з обласного бюджету виділено 38,4 тис.грн.

Відповідно до розпорядження Шевченківської районної державної адміністрації від 11 січня 2017 року № 5 створено Координаційну раду з питань національно-патріотичного виховання при Шевченківській районній державній адміністрації. У 2017 році було проведено три засідання Ради, а у 2018 році – два засідання.

За даними департаменту Соціального захисту населення у Шевченківському районі на квітень місяць:
Учасників бойових дій – 97 чоловік.
Загиблих у зоні АТО – 3 чоловіка (5 чоловіка мають статус “член сім’ї загиблого” )
Документи права власності на земельні ділянки під ОСГ отримали: 69 чоловік на площу: 137 ГА
На території району зареєстровано громадську організацію учасників антитерористичної операції «Український національний захист». Для фінансування статутної діяльності громадської організації у 2018 році з районного бюджету виділено кошти в сумі 17,0 тис.грн.

FB_IMG_1524681688237 FB_IMG_1524681691845