Учасники АТО з ампутованими кінцівками отримають довічну групу інвалідності

05.04

Президент Петро Порошенко підписав закон, який передбачає безстрокове встановлення групи інвалідності для учасників антитерористичної операції (АТО), у яких в результаті поранення в ході операції ампутовані кінцівки. Про це свідчать дані на сторінці відповідного законопроекту №7161 на сайті Верховної Ради.

Відповідні зміни Верховна Рада внесла до Закону України “Про реабілітацію інвалідів України” щодо встановлення групи інвалідності учасникам антитерористичної операції”.

Встановлюється, що особам, у яких в результаті поранення, контузії, захворювання, одержаних під час безпосередньої участі в АТО, ампутовані верхні і / або нижні кінцівки, що призвело до інвалідності, група інвалідності встановлюється без зазначення строку переогляду (безстроково) і на щабель вище або 1 групи.

Особам, які звертаються для встановлення інвалідності, зумовленої наявністю анатомічних дефектів, інших необоротних порушень функцій органів і систем організму, в тому числі незворотною втратою (ампутацією) кінцівок, відповідна група інвалідності встановлюється без зазначення строку повторного огляду.

Те ж саме поширюється і на осіб з інвалідністю, у яких термін перегляду настає після досягнення пенсійного віку.

Крім того, в разі, якщо особа, яка звертається для встановлення інвалідності, не може прибути на огляд до комісії за станом здоров’я, то огляд проводиться за місцем проживання.