“Ватний реванш” у Куп’янську

12.08
Атовці звернулися у до Куп’янської міської ради Харківської області із проханням затвердити свою землевпорядну документацію для отримання ділянок сільськогосподарського призначення у власність. Справа в тому, що вони отримали дозволи на розробку відповідної землевпорядної документації раніше від органів Держгеокадастру, а після відкриття ринку землі з 1 липня 2021 року згідно законопроекту 2194 право розпорядження землями сільськогосподарського призначення перейшло до територіальних громад.
Земельні ділянки, які вони оформлювали, до цього знаходилися на території Петропавлівської селищної ради, а тепер вони увійшли до складу земель, що належать до Куп’янської ОТГ.
Проте, за словами ветеранів, керівник відділу земельних ресурсів Куп’янської міської ради заявила їм, що ділянки, на які вони оформили відповідну землевпорядну документацію, рішенням сесії міської ради віддали місцевим мешканцям. І запропонувала, якщо їм щось не подобається – звертатися у суд. Адже, за її словами, ніхто ніяких законів при цьому нібито не порушував.
На цьому можна було би поставити крапку – чергова несппоможність порозуміння між органами державної та місцевої влади, в результаті якої постраждали українські воїни, але, як виявилося, справа тут в іншому.
Ветеранів обурило, що з тисяч гектарів, які після земельної реформи отримала Куп’янська територіальна громада, місцевим мешканцям віддали саме ділянки атовців. З цими питаннями вони вирішили прийти до очільника міськради Генадія Мацегори. Але він, за словами ветеранів, відмовився їх приймати.
За словами місцевих атовці, в реальності Куп’янська міська рада зараз являє собою кубло відверто антиукраїнських сил. Необхідну для прийняття рішень більшість в ній складають депутати від ОПЗЖ та партії Шарія – при тому, що як відомо, голови цих партій зараз звинувачуються у державній зраді. У той же час голову Куп’янської міської ради Мацегору журналісти звинувачували у прогульництві, окрім цього у минулому був членом партії Регіонів, а зараз ОПЗЖ, його заступники теж знаходяться в ОПЗЖ.
І, звичайно, після впровадження необдуманої децентралізації  й передачі майже  усіх повноважень на місця, такі Куп’янські міські ради стають просто анклавами відверто антиукраїнських сил. Тому в них не знаходиться і клаптика землі для виділення ветеранам АТО, тому все, що може відноситися до впровадження державної політики – від уроків патріотичного виховання у школах до формування загонів територіальної оборони: все буде у занепаді. Залишається тільки підкреслити: Купянський район межує із Росією. І маємо тут: хтось воював з російськими найманцями – і не може отримати землю, а хтось всі ці роки сидів у дорогому креслі депутатом від проросійської ОПЗЖ – і тепер цією землею розпоряджається. Як може це існувати в державі, що сьомий рік веде війну із Росією?!
Ветерани війни на Сході у свою чергу впевнені: ця ситуація потребує непопулярних, але дієвих рішень.