Вдосконалення правової бази системи ТрО триває

16.11
Висловлюємо вдячність комітету ВР України з питань національної безпеки, оборони та розвідки за порозуміння у процесі подальшого вдосконалення системи територіальної оборони нашої держави на законодавчому рівні.
За поданням ГО “Спілка ветеранів АТО”, а також за чисельними зверненнями активістів та патріотів – всіх тих, кому не байдужа справа неспинного підвищення обороноздатності України, Верховна рада найближчим часом розгляне внесення змін до закону “Про основи національного супротиву”. Відповідний законопроект 6302 зареєстрований у ВР 09.11.2021 р та передбачає в тому разі і виключення зі статті 9 вищезазначеного закону положення про необхідність погоджувати з органами місцевого самоврядування кандидатів на посаду командирів добровольчих формувань ТрО.
В реаліях сучасної Слобожанщини, це просто давало змогу місцевим міськрадам, ОТГ – де більшість, на жаль часто й досі складають представники ОПЗЖ та партія Шарія, формувати на законних підставах загони озброєних “ватників”, називаючи їх добровольчими формуваннями ТрО.
Сподіваємося, що найближчим часом ВР проголосує за дані зміни й  з 01.01.2022 р. закон України “Про основи національного супротиву” вступить у дію вже з урахуванням зазначеного.
Нагадуємо також, що ГО “Спілка ветеранів АТО” в свою чергу офіційно звернулася до Кабінету Міністрів та головнокомандуючого ЗСУ з проханням врахувати в положеннях до закону “Про основи національного супротиву”, які зараз доопрацьовуються Кабміном, необхідність зберігання вдома стрілкової зброї для бійців загонів ТрО у областях, прикордонних до РФ та до зони АТО/ООС.
CamScanner 16-11-2021 14.39_1 CamScanner 16-11-2021 14.39_2