Верховна Рада України прийняла законопроект р. №3150 «Про внесення змін в статтю 15 Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту»

05.02

2 лютого 2016 року Верховна Рада України підтримала законопроект р. №3150 «Про внесення змін в статтю 15 Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту». Тепер члени родин загиблих учасників АТО і Героїв Небесної Сотні отримали право на пільги з оплати житла та комунальних послуг без урахування доходу сім’ї.

«Цей законопроект не несе значного навантаження на бюджет країни, але має велике моральне значення. Звернення, які я отримую, дають можливість зробити висновок, що для родин загиблих бійців АТО та Героїв Небесної Сотні важливо розуміти, що держава цінує подвиг їх чоловіків та синів, які віддали своє життя, захищаючи Україну. В тому числі – і шляхом надання таких пільг», – зазначив Голова Комітету у справах ветеранів, учасників бойових дій, учасників антитерористичної операції та людей з інвалідністю, заступник голови фракції Партії «Блок Петра Порошенка» Олександр Третьяков.

Детальніше із змінами до Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту», які пропонується внести цім законопроектом №3150 можна ознайомитися за цим посиланням: http://search.ligazakon.ua/l_doc2.nsf/link1/JH2FI00I.html

 На жаль, Українська спілка ветеранів Афганістану не підтримує цей, на наш погляд, вкрай необхідний та доречний законопроект: http://www.usva.org.ua/mambo3/index.php?option=com_content&task=view&id=6097&Itemid=1

Хотіли би тільки зауважити, що пільги на оплату житла та комунальних послуг членам сімей загиблих двадцять років тому воїнів-інтернаціоналістів, при всій нашій повазі до їхньої непростої долі та службі у часи Радянської імперії, зараз не виглядають гостро необхідними та тим, що наша держава повинна забезпечити в першу чергу та навіть позачергово. Їхні родини за цей період вже більшою частиною оговталися після втрати чоловіка, годувальника та змогли продовжити самостійне життя. Звичайно допомога у цьому напрямку виглядала би належною пошаною та допомогою від держави, але важкі часи для нашої країни обмежують фінансову спроможність надання такої допомоги зараз.

Для членів сімей загиблих учасників АТО, якраз питання  вирішення побутових, матеріальних проблем у цей час і є найважливішим – їм треба якось налагодити своє життя без тієї людини, що завжди була поруч. Не кажучи про те, що ця людина загинула під час несення служби на захисті незалежності нашої держави.

Сподіваємось на порозуміння у цьому питанні.