Ветеранам АТО видали 176 земельних ділянок

27.03

У приміщенні ДержПрому 176  учасників АТО з них 35- бійців «Східного корпусу» отримали накази щодо земльної ділянки 0,12 Га під ведення садівництва  поблизу с. Красна Поляна Зміївського району  та с. Слатіно Дергачівського району Харківської області.

222-768x576000 IMG_20160429_170156-768x432000

Як повідомив начальник Головного управління Держгеокадастру в Харківській області Євген Оберемко, отримання цих наказів – 90% справи. Тепер ветеранам залишилося оформити право власності в реєстраційній службі або у нотаріуса.

Вовчанський і Печеніжський є водосховища і зона відпочинку. А Харківський, Дергачіський, Чугуївський і Змієвський, тому що вони максимально близькі до Харкова, ці райони більш акцентні на садові товарищества. А уже дальні райони, такі як Красноград, землі під особисте селянське господарство, ми виділяєм в Краснограді- говорить начальник ГУ Держгеокадстра в Харківській області Євген Оберемко.

Радник голови ХОДА Олександр Сергієв закликає ветеранів з питань взаємодії з ветеранами та учасниками АТО працювати на землі.

“Власник земельної ділянки має право розпоряджатися ним, як хоче, але ми просимо учасників бойових дій не продавати землю, вкладати в неї сили і душу, організовувати кооперативи, вносити ділянки в генеральні плани забудови. Ветерани зможуть там будуватися, і на цих ділянках ще будуть жити їх діти і внуки “, – зазначив Сергієв.

Довідка. Виділення земельних ділянок державної форми власності учасникам антитерористичної операції здійснюється з липня 2014 року. Процедура відбувається на підставі ст. 118 Земельного кодексу України та відповідно до частини 14 ст. 12 Закону України “Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту”. Учасникам бойових дій призначені пільги, зокрема – першочергове виділення земельних ділянок для індивідуального житлового будівництва, садівництва і городництва. 19 серпня 2015 Уряд розпорядженням № 898 зобов’язав Державну службу з питань геодезії, картографії та кадастру (Госгеокадастр) і обласні державні адміністрації за участю органів місцевого самоврядування визначити (зарезервувати) земельні ділянки для відводу учасників АТО і членам сімей загиблих учасників АТО і забезпечити першочерговий розгляд їх звернень щодо відведення їм земельних ділянок.

На даний момент, безпосередньо до Головного управління Держгеокадастра в Харківській області надійшло  5963 заяви на оформлення земельних ділянок. Управління надало 5381 дозвіл на розробку документації із землеустрою, на загальну площу 6767,9 га.

Головним управлінням прийнято 3138 наказів про затвердження документації із землеустрою та передачу у власність 3139 земельних ділянок загальною площею 3643,1 га. Із них: 1294 земельні ділянки – для ведення садівництва площею 155,3 га; 1845 земельних ділянок – для ведення особистого селянського господарства площею 3487,8 га.

Залишається тільки подякувати тим, без чієї допомоги не можливо було би реалізувати цей проект: Харківська обласна державна адміністрація, головне управління ДержГеокадастру у Харківській області та БФ “Допомога ветеранам АТО”.