ВЕТЕРАНИ ДОЛУЧАЮТЬСЯ ДО ДІЯЛЬНОСТІ ОБЛАСНОГО ЦЕНТРУ ПІДГОТОВКИ НАСЕЛЕННЯ ДО НАЦІОНАЛЬНОГО СПРОТИВУ

12.01

На сесії обласної ради,10 січня 2024 року, депутати ухвалили рішення про створення у регіоні центру підготовки населення до національного спротиву.

Депутат Харківської обласної ради та екс-голова ГО «Спілка ветеранів АТО» Анатолій Козловський зазначив: « Основне положення зараз – «наша перемога кується в тилу». Тому підготовка в тилу відповідно військовослужбовців і цивільного населення є пріоритетним».

1. У центрі кожен бажаючий віком від 18 років зможе отримати загальновійськову підготовку. Навчання планується за такими дисциплінами: психологічна, національно-патріотична, тактична, вогнева підготовка, тактична медицина, військова топографія, безпека бою, військова топографія, заходи безпеки при поводженні з озброєнням, військовою технікою тощо.

2. Учасники навчань, які бажають розвивати свої навички та доєднатися до ЗСУ, можуть пройти спеціальний курс військовопрофесійної підготовки, щоб стати снайпером, гранатометником, оператором дрона та іншими спеціалістами.

3. Робота у складі бойової групи. Працювати у цій установі зможуть учасники бойових дій, військовослужбовці, офіцери, які знають свою справу.

Депутат Харківської міської ради та заступник Голови ГО «Спілка ветеранів АТО» Юрій Корсунов наголосив: « На виконання закону України Про національний супротив насамперед до навчання повинні йти керівники громад, профільних департаментів, інші посадові особи, які будуть взірцем для своїх підлеглих. В навчанні першочергово приділити увагу створенню резерву сил ППО. З числа курсантів створити загони оборони об’єктів критичної інфраструктури Харківської області».

Планується запустити цей проєкт у Харкові і трьох районах області. Вже зараз опрацьовується питання по матеріально-технічній базі закладу, а також можливості фінансування. Від цього залежатиме кількість людей, яких зможемо залучити до навчання, а також спектр дисциплін, які будуть запропоновані людям.