Ветерани нагадали владі про гарантоване право пільгового проїзду!

16.12

Все частіше з’являються повідомлення про відмову водіїв комунального транспорту перевозити учасників бойових дій на безоплатній основі. Таке право нашим захисникам гарантовано Законом України “Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту”. Мова йде зокрема про нові автобуси турецького виробництва “Karsn”, у яких передбачена можливість скористатися послугою проїзду лише за наявності електронного квитка “E-tiket”. Водії даних транспортних засобів відмовляються розглядати посвідчення учасника бойових дій, як підставу для пільгового проїзду, хамлять та погрожують.

Разом з тим, введення електронного квитка “E-tiket” та картки харків’янина призводить до дискримінації тих громадян з правом пільгового проїзду, які не є мешканцями Харкова. Навіть якщо людина приїхала з області і не має у себе електронного квитка з правом безоплатної поїздки, скористатися гарантіями соціального захисту вона не може. Власне кажучи, міська влада не пропонує нічого іншого, як заплатити за проїзд. Інакше водії, виконуючи розпорядження керівника департаменту інфраструктури міста Харкова Євгена Водовозова, відмовлять у проїзді та почнуть ображати та погрожувати.

Сьогодні представники ГО “Спілка ветеранів АТО”, разом з депутатами міської ради та начальником відділу Міністерства у справах ветеранів у Харківській області завітали до департаменту інфраструктури з проханням роз’яснити вищезазначену ситуацію. І хоч попередньо була домовленість про зустріч, голова департаменту Євген Водовоз раптово не з’явився на робочому місці. “Віддуватися” за своє керівництво довелося начальнику управління транспорту та пасажирських перевезень департаменту інфраструктури Харківської міської ради Олександру Куколю. Втім і з ним розмова не була до кінця конструктивною, оскільки він не зміг пояснити, чому вже його підлеглі водії не дотримуються норм закону.

Зважаючи на той факт, що місцева влада відмовляється слухати учасників бойових дій, ветерани збираються відвідати сесію міської ради. Крім того, на можновладців чекають мітинги та акції протесту, а також суспільний резонанс. Дискримінація учасників бойових дій не має стати для чиновників повсякденною звичкою. Такому відношенню до наших захисників не має бути місця в Україні.

IMG_20211216_130808_510 IMG_20211216_130810_190 IMG_20211216_130812_054 IMG_20211216_130813_874