Ветерани проти корупції

18.05

Черговий гучний корупційний скандал – із затриманням на хабарі голови Верховного Суду, тільки підкреслює відсутність розуміння у значної частини населення реалій війни. Більшість українців вже звикли до того, що десь хтось воює, хтось гине – відстоюючи незалежність України. Війна відбувається далеко і перетворилася в своєрідне велике АТО. Оформивши необхідні документи або просто відкупившись від мобілізації – українці вже живуть своїм звичним життям.

Державна влада під час війни, на жаль, не зробила ніяких висновків: економіку країни не переорієнтували на війну, додаткові військові податки не були запроваджені. Згідно останнім соціологічним опитуванням, і пересічні українці, і підприємці, вважають що під час війни корупція тільки збільшилася. І самий найголовніший внутрішній ворог – це корупціонер. А «золоті яйця» Резнікова, і інші розслідування в міністерстві оборони наочно показують реальність цих поглядів.

Замість того, щоб кожну копійку, зібраних в країні податків, скерувати на забезпечення армії, ми бачимо «пір під час чуми». Дорогі автівки, велетенські будинки, розкішні годинники у чиновників – знову це стає правилом. Можновладці використовують умови воєнного стану на свою користь: відмовляють у прийомі, порушують строки розгляду звернень та запитів, не звітують про свої витрати.

IMG_20230518_084451_327

Між тим, на фронті катастрофічно не вистачає дронів, машин, засобів звязку – це все, як і раніше, забезпечують волонтери. Цинічна хибність такого державного підходу, відверта зневага до воїнів, які віддають своє життя на фронті – важко сформулювати цензурними словами те, що накопичилося всередині патріотів. Кожна копійка, вкрадена у держави зараз – це не збережені життя на фронті.

Ми, ветерани війни за незалежність, вбачаємо зараз в умовах війни за вкрай необхідне запровадження тотальної боротьби з корупцією та несплатою податків. Чому влада прийнявши закон «Про підсилення відповідальності військовослужбовців» – не підсилює відповідальність до корупціонерів?! Тобто так має бути – що на крові патріотів хтось накрадає собі колосальні статки?!

На наше глибоке переконання, вже зараз ветерани – всі ті, хто захистив Україну на фронті й тепер демобілізовані, мають стати першою лінією держави у боротьбі з корупцією. І держава повинна зробити все для цього. Саме для них мають бути відкриті всі можливості у працевлаштуванні в податкову, митницю, БЕБ, суди та прокуратуру.

Адже інакше – для чого тоді ця війна: для збереження корупціонерів у владі?

Невже це і є Україна?