Ветований Президентом закон про амністію допрацюють з урахуванням прав учасників АТО, – Матіос

19.08

Головний військовий прокурор України Анатолій Матіос переконаний, що ветований президентом Петром Порошенко закон про амністію допрацюють і в ньому буде враховано право учасників АТО на помилування.

“Я думаю, що ті правки, я переконаний в цьому, тому що писали заперечення і експертне управління ВР, і юридичний департамент АП, які запропонував президент, я завтра, або сьогодні з ними ознайомлюсь, вони доречні для того, щоб не було прогалин в законі, коли доводиться відразу після прийняття закону моментально ставити питання про внесення змін, тому що на практиці воно не буде працювати. Люди, які дійсно воювали за конструкції відсутності війни АТО, ті, які не здійснювали насильницьких дій по відношенню до людей, які не привели до применшення честі, гідності і людської сутності потерпілих, які не брали участі в бандитизмі, вони мають право на амністію від держави, якщо у них знайшли патрони “, – зазначив він.

Як повідомлялося, президент України Петро Порошенко ветував закон про амністію-2016. Глава держави повернув закон з пропозиціями, однак самі пропозиції поки що не оприлюднюють.