ВІД ВІЙСЬКОВОЇ СЛУЖБИ ДО ЦИВІЛЬНОГО ЖИТТЯ: САМІТ ПІДТРИМКИ ВЕТЕРАНІВ

27.05

Представники ГО “Спілка ветеранів АТО” взяли участь у саміті Міністерства у справах ветеранів України «Шлях ветерана від військової служби до цивільного життя», що об’єднав державний сектор, бізнес, громадські організації та міжнародні представництва для підтримки ветеранів у поверненні до роботи та адаптації в цивільному житті. Основна мета – створення умов для гідного життя ветеранів, що відображає повагу та шану до їх героїзму. Підхід включає економічні можливості (освіта, працевлаштування, відкриття бізнесу), турботу про здоров’я (психологічна допомога, спорт) та прозорість послуг (Е-послуги).

Енді Гундер, керівник представництва торгівельної палати США в Україні зазначив, що серед українців-працівників представництва торгівельної палати США в Україні близько 80% є ветеранами. Це, з одного боку – дійсно приголомшлива цифра, з іншого – реальний досвід США в справі реінтеграції ветеранів у цивільне суспільство. І це потрібно брати на озброєння – як державним структурам нашої держави, так і приватним компаніям.

Були обговорені актуальні питання щодо реінтеграції ветеранів з представниками державної влади, громадських організацій та структур західних партнерів. На саміті обговорювали розвиток ветеранських просторів, підвищення кваліфікації, працевлаштування, кращі практики інтеграції ветеранів у бізнес та практичні заходи для їх успішної адаптації. Очікувані результати включають залучення нових донорів, підписання Декларації про відновлення ветеранів, підтримку освітніх ініціатив, розвиток ветеранських просторів, обмін досвідом та залучення міжнародних експертів до реалізації державних ініціатив.