Відбулася зустріч керівництва Харківської обласної державної адміністрації та представників громадських об’єднань учасників АТО

12.03

11 березня о 9.00 відбулася зустріч керівництва Харківської обласної державної адміністрації та представників громадських об’єднань учасників АТО – ГО “Спілка ветеранів АТО” та ГО “Спілка інвалідів-учасників АТО “Непереможні”, з приводу проблематики у сфері оформлення ветеранами земельних ділянок на Слобожанщині. За пропозицією керівництва ХОДА запланована на цей час акція “Відстоїмо землю ветеранів!” відбулася у форматі обговорення ініціативною групою реалізації конкретних кроків щодо допомоги з боку ХОДА ветеранам війни на Сході у вирішенні даного питання.

20210312_072427 20210312_072455 20210312_072520
Загальною проблемою для учасників російсько-української війни зараз у нашій державі стало нерозраховане та незважене втілення земельної реформи. Передача повноважень щодо розпорядження землями сільськогосподарського призначення від органів Держгеокадастру до місцевих громад – у такому вигляді, як зараз відбувається, фактично припиняє процес отримання ветеранами земельних ділянок. Місцеві ОТГ майже всюди роблять усе можливе для того, щоб блокувати виділення атовцям “своєї” землі.
Так, на Харківщині, вже в декількох районах “великі начальники” з ОТГ навідріз відмовляються погоджувати та затверджувати землевпорядну документацію, за розробку якої ветерани сплачували значні кошти та яка першопочатково оформлювалася Держгеокадастром. Найбільш скандальним випадком є ситуація у Тавежнянській сільраді Сахновщинського району – де 52 учасників АТО намагаються позбавити прав на земельні ділянки. У підсумку сотні ветеранів у нашому регіоні вже зтикнулися з аналогічними проблемами.
Голова Харківської обласної адміністрації Айна Тимчук під час зустрічі наголосила на безумовному виконанні владою своїх соціальних зобовязань перед ветеранами. Найближчим часом буде проведена нарада з керівництвом місцевих ОТГ з виявлення та запобігання даного розвитку подій, на основі якої буде сформований перелік земель, що мають бути передані ветеранам.
Також ХОДА офіційно звернеться до Верховної Ради України та Офісу Президента щодо вирішення на законодавчому рівні даної проблематики – на жаль, загальної для держави: негайного прийняття законопроектів 2194 та 3012-2, які повинні зупинити “беспредел” з оформленням ділянок ветеранів та формування резерву земельних масивів для учасників АТО.
Наостанок, заступник голови ХОДА Михайло Черняк (призначений на цю посаду тільки декілька днів тому) підкреслив формування якісно нової стратегії для Слобожанщини у взаємодії ветеранської спільноти та держави: при обласній адміністрації буде створено окреме управління у справах ветеранів, яке на постійній основі має втілювати програми з соціальної допомоги та реабілітації учасників війни за незалежність України.