Відбулося чергове засідання Ради Ветеранів України

22.07

16.07.2019 року у м. Скадовськ, Херсонської області відбулося чергове засідання Ради Ветеранів  – дорадчого органу при міністерстві ветеранів України за участю представників  ветеранських громадських організацій з більшості областей нашої держави за очільництвом голови Ради Ветеранів Лагути В.В. Під час засідання були обговорені наступні питання:

 1. Реформа законодавства у розрізі внесення змін до Закону України «Про статус ветеранів війни та гарантії їх соціального захисту». З доповіддю виступила представник ГО «Юридична сотня» Юлія Морій, яка презентувала спільноті ветеранів низку змін, що пропонується внести у діючий закон.

При презентації проекту членами Ради Ветеранів були задані ряд запитань, які були зафіксовані, а також в подальшому ці питання будуть враховані при  подальшій розробці майбутнього законопроекту:

 • При запущені реєстру ветеранів – чи буде діяти будь-який механізм перевірки осіб, які отримали статус учасника бойових дій;
 • Як буде проводитися розподілення членів сімей загиблих (померлих): на певні категорії, чи буде відокремлення сімей загиблих (померлих) у АТО від сімей загиблих у інших локальних війнах;
 • Наголошено про необхідність проведення аналізу ситуації у інших країнах, що мають теж велику кількість ветеранів різних локальних воєн – на предмет рівня їхнього соціального забезпечення;
 • Виділення в окремі категорії посвідчень в яких буде чітко вказане, при яких обставинах особа отримала певний статус (пункт, стаття, період).
 • Можливого втілення медичне страхування від держави для ветеранів війни;
 • Необхідність реформування порядку виділення коштів для щорічних травневих виплат, і розглядання можливості перенаправлення та виділення в інший сегмент цієї допомоги ветеранам;
 • Розроблення окремого пункту в законі щодо алгоритму скасування статусу ветерана війни;
 • Можливість розширення безкоштовного навчання та освіти для ветеранів війни, компенсації за навчання та інше.

З урахуванням пропозицій Ради Ветеранів презентація внесень змін до даного Закону України найближчим часом відбудеться у Житомирі, Одесі, Івано-Франківську і Львові, Харкові і Дніпру.

 1. Складної ситуації, що склалася в ветеранському середовищі у площині скасування святкового параду до дня незалежності України.

Після жвавої дискусії та вислуховування практично кожного представника Ради Ветеранів, одноголосно було вирішено звернутися до чинного Президента України з пропозицією провести «Марш Незалежності»  без залучення державних коштів у наступному вигляді:

«Марш незалежності» – це хода ветеранів російсько-Української війни,  які в складі колони пройдуть по центральній вулиці столиці України,  з  використанням виключно символіки бойових частин, гербу та прапору України. При цьому використання політичної символіки, а також політичних гасел, та залучення осіб, які пропагують будь-які політичні уподобання, буде категорично не допущено. У разі негативного прийняття рішення або ж ігнорування даного звернення – представники ветеранських організацій самостійно (власними силами) забезпечать проведення «Маршу Незалежності», з залученням членів сімей загиблих (померлих) ветеранів та усіх учасників російсько-Української війни.

 1. Було заслухано доклад запрошених на засідання Ради Ветеранів членів ГО «Українська асоціація медичного канабісу» з приводу залучення новітнього досвіду інших країн у лікування та реабілітації ветеранів. Представники асоціації представили проект створення мережі реабілітаційних центрів по усій території України, які в подальшому будуть безпосередньо працювати в форматі лікування з використання новітніх медичних препаратів на базі медичного канабісу – з урахуванням досвіду роботи центрів реабілітації для ветеранів у Америці, Канаді, Ізраїлі та інших країнах.

Після обговорення докладу представниками Ради Ветеранів було прийнято рішення про створення робочої групи з цього напрямку, перед якою були поставлені цілі – вивчення та отриманню досвіду з  практики реалізації лікування та реабілітації ветеранів за допомогою ліків на основі медичного канабісу в інших країнах, (в першу чергу у Канаді), з подальшим навчанням та залученням спеціалістів у цій галузі, доробка та опрацювання з урахуванням пропозицій ветеранської спільноти відповідного законопроекту.

До складу робочої групи з питань вивчення використання медичного канабісу у сфері реабілітації та лікування ветеранів АТО/ООС і втілення програм соціалізації було включено:

Від Міністерства у справах Ветеранів України – заступника міністра у справах ветеранів Терещенко О.Л. (головою робочої групи), заступника міністра у справах ветеранів Коляда (Гаврилюк) О.К. (заступником голови робочої групи з питань лікування ПТСР)

Від Ради Ветеранів при Міністерстві Ветеранів – представника ГО «Всеукраїнська асоціація учасників бойових дій» Гніушевича М.Г. та представника ГО «Спілка ветеранів АТО» Якименко В.М. (заступником голови робочої групи від обєднань ветеранів АТО/ООС)

Від Громадської Ради при Міністерстві Ветеранів – представника ГО «Ветеранське Братерство» Шатровського Д.О.

Від ГО «Українська асоціація медичного канабісу» – Жукова В.В. (заступником голови робочої групи з питань створення реабілітаційних центрів), Лохматова Є.В. та Шабаса Г.В.