Відбулося офіційне відкриття фотовиставки «Якби не війна» у Харкові

18.02

18 лютого 2017 року Го “Спілка ветеранів АТО” були присутні на офіційному відкритті фотовиставки «Якби не війна».

 «Якби не Війна» – це обличчя, історії, пам’ять, мрії та плани 122-х Героїв сучасної України.

DSCN1854000

Мета цього проекту – показати Героїв такими, які вони є. Без вигаданих історій і сюжетів.

Героями стали 146 осіб, де зроблено 122 фотопортрети, охоплено всі області України, за винятком анексованого Криму та окупованих територій Донбасу.

На відкритті були присутні організатори проекту, представники Харківської обласної державної адміністрації, ГО «Спілка ветеранів АТО», учасники бойових дій, які безпосередньо брали участь в цьому проекті та жителі міста.

DSCN1901000

Перше місто, в якому була показана виставка – це був Дніпропетровськ. Харків – це друге місто. Організатори проекту вирішили почати зі Східної України і представити виставку в першу чергу зі Сходу України.

DSCN1893000

Був Дніпро. Тепер Харків, через два тижні Запоріжжя, Сіверодонецьк, Маріуполь. У планах до кінця року, показати фотовиставку по всій Україні.

“Хочемо, щоб як багато більше людей побачили цих хлопців, побачили героїв. Побачили серед їх портретів, можливо, своїх людей, можливо сусідів.  Самих звичайних насправді людей, які можуть їхати часом в метро або йди поруч по вулиці, і, ніколи б не змогли б подумати, що вони ті, які захищають наш спокій . Сказати їм, таким чином, дякуємо прийшовши на нашу виставку і прочитавши історії в книзі, яку ми випустили”, – зазначили організатори проекту Юлія Волкова та Олена Соколовська.

“Серце стискається від болю. За всіх цих людей. Не знаю як їм дякувати і які слова подяки. … Це навіть не слова подяки – це величезне їм усім дякую”, – сказала мешканка Харкова.

“Із задоволенням прийняв запрошення відвідати виставку сьогодні. Дуже цікава виставка. Побачив фото тих людей, які загинули і віддали життя своє на війні, деякі були пораненні, деякі сьогодні були присутні. Сподобались наші дівчата, які також військовослужбовці. Вони представлені в такому незвичному образі, які показують, що ми всі люди. Що ми боремося за одне, за мир і злагоду у нашій країні. Завдяки цим людям, дуже цікавий блок іноземців, які захищали Україну. Всі вони захищали нашу свободу, віру в Україну, в те, що можемо і винні жити щасливо.”- сказав Директор Департаменту науки і освіти Харківської обласної державної адміністрації  Анатолій Бабічев.

Також Анатолій Бабічев придбав книгу, за допомоги якої кошти йдуть на допомогу пораненим і дітям загиблих бійців.

DSCN1931000

За допомогу в організації виставки організатори «Якби не війна» презентували заступнику голові Шевченківського району ГО “Спілка ветеарнів АТО” Сергію Бабію книгу, в якій повністю описується життя самих учасників фотопроекту.

 DSCN1934000

Організаторам проекту «Якби не війна» і директору інформаційно-виставкового центру «Бузок» Суфрановой Аллі Анатоліївні за неоцінену працю і проведення фотовиставки ГО «Спілка ветеранів АТО» презентували книгу «Мрії про Україну», в якій надруковані малюнки і вірші дітей Харківщини.

DSCN1941000 DSCN1939000

“Чудова виставка. Це повинні побачити багато людей. Нехай народ побачить хто за них варто”, – говорить мешканець Харкова.

“Проект з одного боку дуже глибокий до кінчиків волосся. В експозиції представлені хлопці, яких вже немає в живих, завдяки яким спимо спокійно”- говорить директор інформаційно-виставкового центру «Бузок» Алла Суфранова. Велика кількість фотографій, 8 блоків. Ламали голову, грали в кубик рубик і думали над тим, як розмістити правильно, щоб це було читабельно. Щоб глядачі могли перейнятися і відчути всю експозіціюв історій” – додала Алла Суфранова.

Дякуємо директору інформаційно-виставкового центра «Бузок» Суфрановій Аллі , волонтерам, керівникам області та міста, громадським об’єднанням та небайдужим громадянам у допомозі.