Відкритий лист до прем’єр-міністру України Гройсмана В.Б.

28.08

                                                                                                  ГОЛОВІ КАБІНЕТУ МІНІСТРІВ УКРАЇНИ

                                                                          Гройсману В. Б.

                                                                          01008, м. Київ, вул. Грушевського,12/2

 

Шановний Володимире Борисовичу!

 

На засіданні КМУ 18 серпня Уряд затвердив низку нормативних актів, що відкривають наступний етап реформи державного управління. Зокрема, в рамках реформи держслужби Уряд розпочинає відкритий конкурс на нові посади в 10 пілотних міністерствах, а також СКМУ, Нацдержслужбі, Національному агентстві електронного урядування.

Мета реформи державного управління – підвищення якості державної служби і публічної адміністрації в Україні в цілому, зокрема, через фокусування міністерств на своїй головній функції – формуванні державної політики, та значному посиленні кадрового складу державної служби.

Відповідно до рішень, затверджених Кабінетом Міністрів, у пілотних міністерствах будуть створені нові структурні підрозділи – директорати політики, а також директорати стратегічного планування та євроінтеграції, що зосередять на собі ключову функцію міністерств – формування політики у підзвітних сферах. Для заміщення посад керівників директоратів, а також їх співробітників (державних експертів), будуть проведені відкриті конкурси. Основним завданням нових держслужбовців стане формування державної політики у сферах своєї відповідальності, стратегічне планування та євроінтеграція.

Уряд розраховує, що завдяки відкритим конкурсам, державна служба поповниться значною кількістю нових фахівців із бізнесу, громадського сектору, а також з найкращих працівників у державному секторі. Кандидати на всі наявні вакансії будуть відбиратися шляхом проведення прозорого конкурсу за міжнародними стандартами підбору персоналу.

Уряд також розробив єдиний портал, на якому будуть зібрані вакансії фахівців з питань реформ та на якому можна буде подати документи на конкурс он-лайн. Вакансії на ньому будуть додаватись самими міністерствами з 4 вересня 2017 року (про дату запуску порталу та його адресу громадськість буде повідомлено додатково).

Голова Кабінету Міністрів України зазначив: «Нові посади – це шанс кожного справжнього фахівця ззовні або зсередини чинної держслужби реалізувати свій потенціал за гідну ринкову зарплату, – підкреслив з цього приводу Міністр Кабінету Міністрів України Олександр Саєнко. – Разом з тим у нових людей буде дуже багато складної роботи. Тому ці вакансії – це робота для справжніх патріотів, які готові завзято та віддано працювати задля перебудови всієї країни».

ГО «Спілка ветеранів АТО», вважає, що саме учасники АТО, які в скрутні для країни часи, жертвуючи своїм життям та здоров’ям, взяли до рук зброю і не вагаючись пішли на Схід України захищати цілісність і недоторканість нашої держави, мають першочергове право на заміщення вакантних посад в органах державної влади.

Саме учасники національно-визвольної війни змогли довести і доводять дотепер власним прикладом жертовність і любов до своєї країни. Справедливо, що саме участь в проведенні АТО повинна стати пріоритетним критерієм для відбору кандидатів на посади в органах державної влади, у випадку наявності в кандидата необхідного освітньо-кваліфікаційного рівня. І дуже приємно бачити, що Ви також розділяєте цю позицію, про що свідчить ваша цитата.

Таким чином, враховуючи вищевикладене, ГО «Спілка ветеранів АТО» пропонує Кабінету Міністрів України розробити порядок відбору кандидатів на заміщення вакантних посад на державну службу, в якому пріоритетним критерієм для відбору кандидатів визначити їх участь в забезпеченні проведення АТО, за наявності в кандидата необхідного освітньо-кваліфікаційного рівня та відповідності його вимогам вакантної посади.

Слава Україні!

 

 

Голова ради

ГО «Спілка ветеранів АТО»                                                            М. С. Сапелкін