Відкритий лист до уряду України щодо ситуації з виділенням земельних ділянок учасникам АТО

20.12

Прем’єр-міністру України

Гройсману В.Б.

 

 

Шановний Володимире Борисовичу!

 

   Громада ветеранів війни за незалежність України – учасників АТО звертається до Вас з приводу тієї ситуації, яка склалася навколо прийняття у дію горезвісної постанови Кабміну №413 від 07.06.2017 року «Деякі питання удосконалення управління в сфері використання та охорони земель сільськогосподарського призначення державної власності та розпорядження ними».

   Якщо Ви не знаєте, повинні Вам нагадати, що цією постановою фактично заблокувалося виділення землі учасникам АТО. За результатами  піврічної її реалізації кількість земельних ділянок, оформлених учасниками АТО зменшилася  у деяких областях у десятки разів, а то і – у сотні разів!

 Громадські об’єднання учасників АТО неодноразово зверталися до уряду нашої країни, до ГУ Держгеокадастру з вимогами негайно скасувати цю постанову та розблокувати виділення землі тим, хто  насправді  її захищає. Але, як ми бачимо, наші звернення залишаються непочутими: вже на протязі трьох місяців Кабмін не може розглянути ініційовані громадськими організаціями учасників АТО і запропоновані Держгеокадастром до розгляду зміни до Постанови 413 від 07.06.2017 року, які б відновили виділення земельних ділянок учасникам АТО. Ми трактуємо такі обставини, як результат навмисного затягування вирішення цієї проблеми – однієї з найбільш кричущих проблем, для тих, хто зі зброєю у руках на Сході відстоює право нашої Держави на незалежність.

  Справжнім апофеозом у цьому процесі стало проведення узгоджувальної наради при Головному Управлінні Держгеокадастру України в Києві 15 грудня 2017 року, на якій повинні були остаточно узгодити зміни до цієї постанови і у подальшому винести їх на розгляд до Кабінету Міністрів. Зауваження щодо внесення змін до Постанови 413 Кабміну від 07.06.2017 року були зроблені міністерством юстиції та міністерством соціальної політики – і на цьому засіданні представники цих міністерств, Держгеокадастру, громадських об’єднань учасників АТО повинні були погодити остаточний варіант цих змін перед внесенням їх на розгляд до Кабінету Міністрів.

  Але всі сподівання учасників АТО щодо найшвидшого вирішення ситуації з отриманням землі учасниками АТО, були марні.

  Справа в тому, що представник Міністерства Соціальної політики України – начальник управління у справах ветеранів війни та учасників АТО Тарасова Олександра – людина, яка  повинна опікуватися проблемами учасників АТО та всіляко захищати їх інтереси, взагалі не з’явилася на нараду, це при тому, що якраз Мінсоцполітики і вносило свої зауваження щодо прийняття змін до Постанови 413 від 07.06.2017 року. Після того, як представники організацій учасників АТО зчинили галас з того приводу, що представники Мінсоцполітики фактично ігнорують реальні проблеми ветеранів війни на Сході і почали розповсюджувати інформацію у фейсбуці про цей відкритий саботаж, Олександра Тарасова з’явилася все таки на засіданні – із запізненням у півтори години.

  На пропозицію учасників АТО, щодо прийняття змін до Постанови, у який було зазначено – спочатку  розблокувати виділення землі учасникам АТО і врахувати усі зауваження Мінсоцполітики вже у наступних змінах, при тому, що громадські організації учасників АТО їх одноголосно підтримують, Олександра Тарасова підкреслила, що все повинно бути по закону, але не зазначила за яким саме законом і залишила зал засідань через запасний вихід, так як біля центрального входу її вже чекали обурені учасники бойових дій.

  Громада ветеранів АТО звертається до уряду нашої Держави з проханням прийняти міри, щодо припинення цього всезростаючого скандалу і головне, вирішити найближчим часом ситуацію з виділенням земель учасникам АТО, а саме прийняти зміни до Постанови Кабміну №413 від 07.06.2017 року «Деякі питання удосконалення управління в сфері використання та охорони земель сільськогосподарського призначення державної власності та розпорядження ними» ініційованих спільнотою ветеранів війни за незалежність та розроблених Держгеокадастром України.

  Зараз десятки тисяч учасників АТО зі всіх регіонів України все більше та більше обурюються результатами дії Постанови 413 від 07.06.2017 року – цією штучною перепоною, створеною та прийнятою урядом держави, яка унеможливлює право ветеранів війни за незалежність України на отримання земельної ділянки. Наполегливо звертаємося до шановних можновладців з проханням залишити теплі кабінети та шкіряні крісла й відвідати фронт та особисто прийняти участь у захисті нашої держави.

  Чергове розкручування гучного протистояння у суспільстві нам не потрібно, але ми впевнені: ті, хто захищають свою землю і мають право її отримувати. Затягування вирішення цієї проблеми, грає на руку тільки нашим зовнішнім ворогам.

  Слава Україні!